Vizuál

Komolyzenei és vallási filmeket is kölcsönözhetünk online

2021.04.23. 13:30
Ajánlom
Egy év alatt több mint duplájára bővült a Pannonia Entertainment online filmkölcsönzője, ahol a művészettörténeti filmek mellett már jazz és klasszikus zenei, valamint vallási témájú filmkülönlegességek is elérhetőek.

Egy évvel ezelőtt, 2020 áprilisában indult el a Pannonia Entertainment hazai filmforgalmazó online kölcsönzője, ahol első körben „A művészet templomai” ismeretterjesztő sorozat korábbi részeit lehetett megnézni. Az online kölcsönző 2021 április elején, húsvét alkalmából újabb filmcsomaggal bővült: a vallási témájú filmek legnagyobb hazai forgalmazójával, az Etalon Kiadóval együttműködésben online elérhetővé vált számos olyan filmkülönlegesség, amely DVD lemezen vagy más formában már régóta nem kapható. A vallási filmekből álló szekció egyben, vagy filmenként külön-külön is kikölcsönözhető otthoni megtekintésre.

Első körben harminchat, magyar szinkronnal látható vallási témájú film került be a kínálatba, köztük olyan klasszikusok, mint az 1975-ös monumentális Mózes - A törvényhozó Burt Lancesterrel, az 1989-es Arany Pálma-jelölt Francesco Mickey Rourke-kal és Helena Bonham Carterrel, és a 2005-ös Emmy-díjra jelölt II. János Pál - A béke pápája John Voighttal a főszerepben. 

Online-filmkolcsonzo-2021APR-cover-123503.jpg

montázs (Fotó/Forrás: Pannonia Entertainment)

Néhány nappal ezelőtt újabb tematikus filmcsomag került be az művészeti filmkölcsönzőbe: Phil Grabsky brit rendező díjnyertes ismeretterjesztő sorozata, a zenével gazdagon átitatott portréfilmekből álló Nagy zeneszerzők nyomában”. A sorozat különálló, ám közös vezérfonalra épülő epizódjai egykori mozibemutatójuk idején teltház előtt debütáltak az Uránia Nemzeti Filmszínház és a vidéki art mozik műsorán, ám már hosszú évek óta nem hozzáférhetők. A sorozat egyes részei előadóművészekkel, zenetörténészekkel készített interjúk és klasszikus zeneművek koncertfelvételeinek ötvözésével mutatják be az egyetemes zenetörténet kiemelkedő alkotóit.

Beethoven, Mozart, Haydn és Chopin életpályáját olyan világsztárok közreműködésével idézik meg, mint Renée Fleming, Magdalena Kožená, Lang Lang, Ronald Brautigam, Daniel Barenboim, Christophe Rousset, az Endellion Vonósnégyes, Leif Ove Andsnes és Frans Brüggen. 

Nagy-zeneszerzok-123503.jpg

Nagy zeneszerzők, montázs (Fotó/Forrás: Pannonia Entertainment)

 

Az online kölcsönző művészeti szekciójában továbbra is látható A művészet templomai sorozat összes eddigi, 2014-2020 között megjelent epizódja, összesen 27 művészeti mozifilm. 

Többek közt elérhető a firenzei Uffizi-képtárat, a Vatikáni Múzeumot, a madridi Pradót és a szentpétervári Ermitázst, valamint Leonardo, Raffaello, Tintoretto, Caravaggio, Monet, Van Gogh, Klimt és Schiele, Bosch, Salvador Dalí, Hokuszai életét és művészetét bemutató filmek.

A hónapról hónapra bővülő kínálatban már az impresszionista ritkaságokat, Amadeo Modigliani, Frida Kahlo, Paul Gauguin és Peggy Guggenheim életét bemutató 2020-as filmek is megnézhetők.

A művészeti sorozat előkészületben lévő epizódjai – köztük Botticelli és a Mediciek kapcsolatát, valamint Dalí ifjúkorát bemutató új filmek – a mozik újbóli megnyitását követően, a filmszínházakban lesznek majd elérhetőek.

Az online művészeti filmeket zenei dokumentumfilmek – köztük a jazzdíva Ella Fitzgerald, Stones-gitáros Ronnie Wood portréfilmje, és a Kodály Zoltán fiatalkorát bemutató A mi Kodályunk –, életrajzi játékfilmek – köztük a Béres József életéről készült A feltaláló – és magyar természetfilm – Vad erdők, vad bércek –  egészítik ki. Újdonság a korábbiakhoz képest, hogy lehetőség van az összes felsorolt filmet egy összevont digitális hozzáférési csomagban kölcsönözni, ami egy teljes éven át hozzáférést biztosít. A művészeti mozifilmek kölcsönzése mellé május közepéig ajándék moziplakátok is igényelhetők, amelyek akár lakásdíszként is szolgálhatnak, tekintve, hogy többségében híres festmények felhasználásával készültek.

A kibővült kínálatú online filmkölcsönző a forgalmazó www.pannonia-entertainment.hu oldalán érhető el.

 

 

Fejléckép forrása: Pannonia Entertainment

22 kilométernyi múzeum - Szentpétervár és az Ermitázs kincsei a mozivásznon

Kapcsolódó

22 kilométernyi múzeum - Szentpétervár és az Ermitázs kincsei a mozivásznon

Mától látható a mozikban A művészet templomai sorozat legújabb része, amely látványos felvételekkel átfogó képet nyújt a világ egyik legnagyobb múzeuma, az Ermitázs történetéről és páratlan gyűjteményéről, valamint a múzeumnak otthont adó Szentpétervár kultúrtörténeti nevezetességeiről.

Budapesten is bemutatják a Miles Davisről szóló friss dokumentumfilmet

Budapesten is bemutatják a Miles Davisről szóló friss dokumentumfilmet

Fantasztikus hír, nem csak jazzrajongóknak: augusztus 29-tőll műsorára tűzi az Uránia az idén debütált, Birth of the Cool című dokumentumfilmet, amely angol nyelven, magyar felirattal lesz látható a Pannonia Entertainment forgalmazásában.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Átadták a Magyar Filmakadémia Aranyérmeit

A filmszakmai egyesület a magyar kultúra napján adta át a Filmakadémia Aranyérmeket közössége azon tagjainak, akik kiemelkedő tevékenységükkel vagy akár életművükkel szolgálták a hazai mozgóképkultúrát. Márta Istvánt, Mikulás Ferencet és Novák Jánost is kitüntették.
Színház

A főváros létrehozza a pesti Jurányit a függetleneknek

A Jurányi Ház mintájára alkotó- és játszóhelyet kívánnak létrehozni a független színházaknak, kulturális műhelyeknek a főváros tulajdonában álló volt iskolaépületben, a XIII. kerületi Szabolcs utcában.
Klasszikus

Renaud Capuçon: „Kíváncsiság és öröm nélkül nem lehet muzsikálni”

Szerencsére gyakori vendég Budapesten a világhírű hegedűművész, Renaud Capuçon – nemrég a Budapesti Fesztiválzenekarral játszotta Mendelssohn e-moll hegedűversenyét január 17–19. között a Müpában, a tavalyi évadban pedig vezényelni is hallhattuk.
Könyv

Digitalizált formában elérhetőek Petőfi Sándor fiának, a fiatalon elhunyt Zoltánnak versei és levelei

Immár online hozzáférhető Petőfi Sándor és Szendrey Júlia gyermeke, Petőfi Zoltán (1848–1870) 135 verse, valamint 95 darabból álló levelezése az Országos Széchényi Könyvtár Kézirattárában őrzött Petőfi-hagyatékból.
Vizuál

Pataki Éva: „Mészáros Márta filmjei univerzálisak”

Mészáros Márta állandó alkotótársa Pataki Éva Balázs Béla-díjas író, forgatókönyvíró. A Fidelio őt kérte meg, hogy reagáljon arra a kivételes hírre, miszerint a francia Coproduction Office Mészáros Márta 14 filmjét, köztük az Örökbefogadást, a Kilenc hónapot és a Napló-trilógiát megvásárolta világforgalmazásra.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál ajánló

A Szépművészetiben ünnepli 10. születésnapját a Textúra

A múzeum a korábbi évadok szövegeiből választott ki tízet, melyeket a színészek szokás szerint az ihlető műalkotások társaságában fognak tolmácsolni. Premier: február 11.
Vizuál hír

Magyar siker: Jancsó Dávid Oscar-esélyes A brutalista vágásáért

Bejelentették az idei, 97. Oscar-díj jelöltjeit. Idén ismét van magyar jelölt: A brutalista című film vágója, Jancsó Dávid is esélyes az aranyszoborra. A legtöbb jelölést Jacques Audiard Emilia Pérez című, spanyol nyelvű musicalje kapta.
Vizuál hír

Fókuszban a nyílt gyakorlatok – bemutatta éves programtervét a Ludwig Múzeum

A kortárs művészet megértéséhez fontos, hogy láthatóvá váljanak az alkotásokat létrehozó helyzetek és kapcsolatok. A Ludwig Múzeum 2025-ös kiállításain bemutatott gyakorlatok túllépnek a hagyományos kereteken, összekapcsolják a művészetet a társadalommal, és új kifejezési formákat, közösségi élményeket teremtenek.
Vizuál kritika

Ön mit tenne, ha hűtlenségen kapná a házastársát?

Szembenézne a problémáival, vagy inkább hívna egy szakembert, aki vállalja, hogy elsimítja a dolgokat? A Volt szerető, nincs szerető című dokumentumfilmben egy hivatásos „szerető-elválasztót” láthatunk munka közben.
Vizuál hír

Átadták a Magyar Filmakadémia Aranyérmeit

A filmszakmai egyesület a magyar kultúra napján adta át a Filmakadémia Aranyérmeket közössége azon tagjainak, akik kiemelkedő tevékenységükkel vagy akár életművükkel szolgálták a hazai mozgóképkultúrát. Márta Istvánt, Mikulás Ferencet és Novák Jánost is kitüntették.