Hétfőnként 19 órától a KÉK (Kortárs Építészeti Központ) Lakatlan című előadássorozatát lehet hallgatni, meg lehet nézni a Szellemkép Szabadiskola 2012 nyarán végzett hallgatóinak diplomamunkáiból álló fotókiállítását (szeptember 27-ig), a szeptember 28-án kezdődő Design Hét Budapest rengeteg programja közül pedig több kiállítás és beszélgetés is érkezik a Müszibe.
Bicikli
Az eindhoveni YKSI designszervezet fiatal holland tervezők kerékpár-tanulmányait és kerékpáros tematikájú objektjeit gyűjtötte össze, ami egy biciklitörténeti áttekintéssel kiegészülve hirdeti a nemzetközi élvonalba tartozó holland designt és kerékpáros kultúrát. A gyűjtemény Moszkva, Brüsszel, Pozsony, Tallinn és Tunisz után érkezik Budapestre, a Holland Királyság Nagykövetsége és a Magyar Kerékpárosklub közös szervezésében. A Dutch Bike szeptember 21. és október 11. között tart nyitva, szeptember 28-án pedig a neves grafikus és lelkes bringabarát Roskó Gábor tart előadást DJ Palotai közreműködésével.
Okosodás
Október 2-án a Design&Business sorozat keretében lehet beülni egy előadásra: Göttler Anna designmenedzser (Kultúrgorilla), Kovács László közgazdász (Rajk László szakkollégium), valamint Csernátony Fanni és Ferth Tímea, a CSEKK (Csomópont Egyetemisták Közti Kooperáció) alapítói beszélgetnek majd. Másnap az idei Design Hetet összefogó témáról, a Slow designról lesz szó egy nyílt kerekasztalbeszélgetés formájában, amit egy chill out program folytat a CSEKK szervezésében, a Müszi, a Kultúrgorilla, az Ybl Diákközösség, a B-terv, a BME Design Szakosztály, a MAVE, a Pécsi Design Workshop, a Zsennyei Design Workshop és a KAVINCS workshop közreműködésével.
Műhely + munka
A NODE! kiállításon a különböző egyetemek hallgatói által szervezett workshopokon (többek között LABLAB, MEDS, KAVINCS, Octopoly, Zsennyei és Pécsi Design Workshop) az elmúlt két évben készült tárgyakat és installációkat lehet megnézni és kipróbálni, a nyitott műhelymunkán pedig bárki részt vehet a tervezés folyamatában. A kiállítás szeptember 29. és október 4. között tart nyitva. Szeptember 29-én 18:30-kor a megnyitó után Can Baysal és Zana Kopitar, a MEDS szervezői tartanak előadást a Design Meetup Special keretében, szeptember 30-án 14:00 és 20:00 óra között pedig co-design workshopot is lesz a Müsziben, kicsiknek és nagyoknak, szakmabelieknek és outsidereknek egyaránt.
Casanova
Október 5. és 15. között újabb kiállítás költözik a Corvin harmadik szintjére Hanco Kolk, Hollandia egyik legtehetségesebb képregényművészének jóvoltából. Kolk naponta megjelenő, szingli nőkről szóló sorozatot ír és rajzol S1ngle címen, továbbá együtt dolgozott Arnon Grunberg íróval az Isztanbulból Bagdadba című illusztrált novellán. Ő írta a Meccanót is, az egyik legjobb holland illusztrált novellasorozatot, melynek meséi a kapzsiságról, hiúságról, hedonizmusról és képmutatásról szólnak és egy mediterrán királyságban játszódnak. Peter de Wit kollégájával közösen televíziós tanfolyamot is tartott a képregénykészítésről, az ARtEZ művészeti iskolában pedig képregénydesignt tanít.
A Müsziben Ciacomo Casanováról szóló munkáit állítják ki: Kolknak a történelem, az irodalom és a nők iránt való szenvedélye az olasz író, kém, miniszter, kereskedő és nőcsábász rajongójává tette. Újra és újra elolvasta Casanova hosszú és részletes, Historie de ma vie című életrajzát is. Az írás egy olyan sorozat elkészítésére inspirálta, melynek rajzai Casanova életének jeleneteit ábrázolják - Casanova mint pap, mint profi kártyajátékos, Casanova a színházban, Velencében és természetesen heves ölelésben. Igen, lesznek meztelen nők is. Hanco Kolk összesen tizennyolc jelenetet rajzolt, beleértve egy budapesti látogatásról szóló képet is.