A gyurmának tűnő figura valójában számítógépes animációs technikával készült.
A rövidfilm egy emberöltőt kísér végig pár percbe és csupán egy snittbe sűrítve
- írják a produkció közleményében. A főszereplő életvonala teljes ívet zár be, "a születéstől az öregkorig, halálig és talán még tovább". Az egyszereplős filmben valójában több szereplőt láthatnak a nézők, a főhős időben eltolt, idősebb és fiatalabb másolatait, akik életszakaszuk más-más pontjáról szemlélik az eseményeket - olvasható KGB Stúdió közleményében.
Klingl Béla 1999-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetem animáció szakán, ugyanebben az évben megalapította a KGB Visual Workshopot, majd 2002-ben a KGB Studio-t, ahol animációs filmek mellett reklámfilmek, illetve televíziós főcímek gyártásával foglalkozik.
Olyan nemzetközileg elismert produkciók vizuális effektjein és animációján dolgozott, mint a Testről és lélekről.
A reMake című 2018-as animációs rövidfilmben animációs rendezőként, forgatókönyvíróként és producerként működött közre.
A kisfilmet tavaly a legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért járó díjjal jutalmazták a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon, és a szintén neves brazil Anima Mundi animációs filmfesztiválon volt a világpremierje.
Az A-kategóriás hirosimai fesztivál versenyprogramjába korábbi bejelentés szerint Ulrich Gábor Dűne című alkotását is beválogatták. A kétévente megrendezett fesztivált 1985-ben, az atombomba ledobásának 40. évfordulója alkalmából alapították azzal a céllal, hogy előmozdítsák a nemzetek közötti kölcsönös megértést és a világbékét az animációs művészet fejlesztésével, amely nyelveken túli, minden ember számára közös csatorna.
A 18. Hirosimai Nemzetközi Animációs Fesztivált augusztus 20. és 24. között tartják, a koronavírus-járvány miatt az idén közönség nélkül.