Magyar művészek alkotásai a Sotheby's árverésén

2016.05.11. 13:57
A Sotheby's Contemporary East június 7-i árverésén kilenc magyar művész alkotásai is kalapács alá kerülnek Londonban – adta hírül az artportal.hu. Ehhez fogható magyar részvétel legutóbb 2013-ban volt.

Az árverésen a háború utáni, kortárs kelet-európai és orosz művészek alkotásait lehet megvásárolni, itt mutatják be a kilenc magyar művész - Kepes György, Maurer Dóra, Szűcs Attila, Reigl Judit, El Kazovszkij, Kicsiny Balázs, Tót Endre, Nádler István és Havadtőy Sámuel - tíz művét is.

Reigl Judit: Guano

Reigl Judit: Guano (Fotó/Forrás: www.sothebys.com)

Az árverés koncepciója új; a befektetési szempontból is ígéretes felfedezések élményét ígérik. Leginkább olyan művészeket szerepeltetnek, akik hazájukban már komoly elismertségnek örvendenek, de nemzetközi aukciókon eddig ritkán bukkantak fel. Az árverés előzetes sajtóanyaga Reigl Juditot, Tót Endrét és Maurer Dórát említi a kiemelt tételek között.

Rekordár Reigl Judit festményéért

Átszámítva közel 100 millió forintért kelt el Reigl Judit egyik festménye Párizsban, a Sotheby's árverésén december 10-én.

Az árverés tárgyait legfőképpen maguktól a művészektől szerezték be a szervezők, de vannak olyan alkotások, amik ismertebb műgyűjtőktől származnak. A művek között találunk tíz éves alkotásokat, de lesznek teljesen frissek is. A legtöbb munkát a 3 és 15 ezer font közötti sávba helyezték, amitől csak két esetben tértek el: Tót Endre cím nélküli 1970-es olaj-vászon diptychonja 25-35 ezer fontra árazták be, Reigl Judit Guano-sorozatának egy darabját pedig 100-150 ezer fontos árral indítják, ami első hallásra nagyon sok, de ha azt is hozzátesszük, hogy a sorozat darabjai olyan intézmények tulajdonában vannak, mint a New York-i Metropolitan Múzeum, a londoni Tate Modern és a párizsi Pompidou Központ, már egyáltalán nem is tűnik olyan soknak.

Ezen a linken megtalálhatja az árverésen szereplő tárgyakat.

via artportal.hu

Zenés színház

Ezek Renée Fleming kedvenc szopránáriái

Az egyik legnépszerűbb amerikai operaénekes, Renée Fleming hat kedves áriáját gyűjtötte össze. Meglepő, de hiányzik egy nagyon fontos darab a listáról.
Plusz

Elhunyt Heller Ágnes

A filozófus kilencven éves volt, a 444 értesülése szerint Balatonalmádiban érte a halál.

Holnap kezdődik a Fesztivál Akadémia a Zeneakadémián

A Budapest legszebb helyszínein július 20. és 28. között zajló kamarazenei fesztiválon hét esti nagy koncert, mesterkurzusok, ingyenes előadások, nemzetközi hegedűverseny és számtalan kísérőprogram várja az érdeklődőket.
Zenés színház

Jesszumpeppi, az előzetes alapján borzasztónak tűnik a Macskák filmváltozata

Olyan világsztárok főszereplésével jön a Macskák című Lloyd Webber-musical filmváltozata, mint Taylor Swift, Ian McKellen és Judi Dench. Nem tűnik jónak.
Színház

Csákányi, Grecsó, Lackfi és a Sztalker Zsámbékon

Telt házzal mennek Zsámbékon a nyári színházi és felolvasószínházi előadások, amelyek a város több, emblematikus helyszínén várják a közönséget a Romtemplom és a Bázis vonzásában.

Vizuál Film

Öt kisfilm Európáról – Így látják a fiatalok az EU-t

Online elérhetőek az Európai Bizottság EUandME kampányának díjnyertes alkotásai, köztük Galambos Levente Rejtett értékek című filmje, amely a környezetvédelem, a fenntarthatóság és a tárgyak és az emberi kapcsolatok megújíthatóságáról beszél.
Vizuál galéria

Hulladékból készült Gigacsiga a Művészetek Völgyébe

A vigántpetendi Cirque du Tókertben felállított alkotás a környezetvédelemre és az újrahasznosítás fontosságára hívja fel a figyelmet, miközben a művész olyan mintákat követ az alkotás során, mint Giacometti, vagy éppen Picasso. Galériánkban az alkotói folyamatot is végigkövethetik.
Vizuál fényképTár

Einstand a Múzeumkertben

Az Esti Hírlap forgatási fotói az újságban végül nem jelentek meg. Most a Fidelio FényképTár sorozatát olvasóival pedig még az internetes bázisba kerülés előtt megosztják a felvételeket múzeum munkatársai.
Vizuál ajánló

„A lassú idő a sivatag felől jön" - mozikban a Yao utazása

Szívhez szóló alakítással tér vissza a filmvászonra az Életrevalók francia szupersztárja, Omar Sy. Mától vetítik a mozik a francia-szenegáli road-moviet, a Yao utazását.
Vizuál galéria

14 érdekesség Rembrandt épp restaurálás alatt álló Éjjeli őrjáratáról

A Rijks Múzeum július elején megkezdte a festmény nyílt színi restaurálását. A projektet online és a helyszínen is nyomon követhetik az érdeklődők. Ennek apropóján összegyűjtöttünk néhány izgalmas tényt a képről.