Magyar művészek alkotásai a Sotheby's árverésén

2016.05.11. 13:57
A Sotheby's Contemporary East június 7-i árverésén kilenc magyar művész alkotásai is kalapács alá kerülnek Londonban – adta hírül az artportal.hu. Ehhez fogható magyar részvétel legutóbb 2013-ban volt.

Az árverésen a háború utáni, kortárs kelet-európai és orosz művészek alkotásait lehet megvásárolni, itt mutatják be a kilenc magyar művész - Kepes György, Maurer Dóra, Szűcs Attila, Reigl Judit, El Kazovszkij, Kicsiny Balázs, Tót Endre, Nádler István és Havadtőy Sámuel - tíz művét is.

Reigl Judit: Guano

Reigl Judit: Guano (Fotó/Forrás: www.sothebys.com)

Az árverés koncepciója új; a befektetési szempontból is ígéretes felfedezések élményét ígérik. Leginkább olyan művészeket szerepeltetnek, akik hazájukban már komoly elismertségnek örvendenek, de nemzetközi aukciókon eddig ritkán bukkantak fel. Az árverés előzetes sajtóanyaga Reigl Juditot, Tót Endrét és Maurer Dórát említi a kiemelt tételek között.

Rekordár Reigl Judit festményéért

Átszámítva közel 100 millió forintért kelt el Reigl Judit egyik festménye Párizsban, a Sotheby's árverésén december 10-én.

Az árverés tárgyait legfőképpen maguktól a művészektől szerezték be a szervezők, de vannak olyan alkotások, amik ismertebb műgyűjtőktől származnak. A művek között találunk tíz éves alkotásokat, de lesznek teljesen frissek is. A legtöbb munkát a 3 és 15 ezer font közötti sávba helyezték, amitől csak két esetben tértek el: Tót Endre cím nélküli 1970-es olaj-vászon diptychonja 25-35 ezer fontra árazták be, Reigl Judit Guano-sorozatának egy darabját pedig 100-150 ezer fontos árral indítják, ami első hallásra nagyon sok, de ha azt is hozzátesszük, hogy a sorozat darabjai olyan intézmények tulajdonában vannak, mint a New York-i Metropolitan Múzeum, a londoni Tate Modern és a párizsi Pompidou Központ, már egyáltalán nem is tűnik olyan soknak.

Ezen a linken megtalálhatja az árverésen szereplő tárgyakat.

via artportal.hu

Elmezavara miatt nem ítélik el a zongoraművész volt feleségét, aki megölte két gyermeküket

 Egy texasi bíró hétfőn elmezavara miatt nem találta bűnösnek két kislányuk meggyilkolásában Vagyim Holodenko ukrán zongoraművész volt feleségét.

Így áll most a Liget-projekt – galéria

Töprengett mostanában azon, hogy haladhat a munka a Városligetben és a múzeumokban? Képek és átadási időpontok a cikkben.
Zenés színház

Laki Péter: „Ez nem hagyományos gála”

A fiatal táncos komikus igazi showman, és karizmatikus színpadi jelenlétét a Budavári Palotakoncerteken is kamatoztatja: Kerényi Miklós Mátéval együtt látják el a házigazda feladatát.
Zenés színház

Kalocsai Zsuzsa: „A szívünk-lelkünk benne van”

Kalocsai Zsuzsa született díva, igazi primadonna, aki nem csak csodás hangjának, hanem belső eleganciájának, királynői megjelenésének köszönhetően érdemelte ki a Budapesti Operettszínház közönségének szeretetét.

Bolhás kutyus vette el a színpadot a hegedűművész Quentin Tarantinótól

A szégyentelen Blöki dörgölőzött, hempergőzött, vakarózott, és a füle botját sem mozdította a zenére. Most ez a szakasza van az évnek.

Támogatott mellékleteink

Vizuál Film

Végre többet tudunk az új Freddie Mercury-filmről

„A bandában csak egy hisztériás királynőnek van hely.” Kijött a Queen-film első igazi előzetese, és még többet ígér, mint a teaser.
Vizuál velencei biennálé

Képzelt kamerák a Velencei Biennále magyar pavilonjában

Szegedy-Maszák Zsuzsanna kurátor és Waliczky Tamás újmédiaművész képviselik Magyarországot jövőre a 58. Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Biennálén.
Vizuál videó

Drótmese – Nézze meg online a fiatal magyar alkotó díjnyertes animációját!

Pataki Szandra stop motion animációja egy drótszálakból felépített világban játszódik, ahol senki sem vonhatja ki magát az egymásnak feszülő erők hatása alól.
Vizuál pompeji

Színekkel keltették új életre Pompeii-t és Herculaneum-ot

Nemcsak a színpompás panelek érdekesek, de a helyszínek is, ahol kiállították őket. Az igazgató szerint mindez remek módja a múlt a jelen összekapcsolásának.
Vizuál galéria

Kiállítják az első bécsi női fényképész századeleji portréit

Művészek, arisztokraták és más hírességek a század elejéről Klimttől Picassóig a Madame d'Ora néven dolgozó Dora Kallmus fotográfiáin a bécsi Leopold múzeumban.