A két ikertárlat a július 7-i nyitás óta már több mint negyvenezer látogatót vonzott a Magyar Nemzeti Galéria C épületébe. A Dada és szürrealizmus című kiállítás Magyarországon korábban nem látott teljességben mutatja be a 20. század két meghatározó jelentőségű avantgárd irányzatát. A jeruzsálemi Izrael Múzeum anyagából válogatott tárlat többek között Marcel Duchamp, Max Ernst, Man Ray, Joan Miró, Kurt Schwitters, René Magritte és Salvador Dalí művei segítségével nyújt átfogó képet a dadaizmus és a szürrealizmus nagy hatású alakjairól, eseményeiről, dokumentumairól és hatásáról az 1910-es évek végétől az 1970-es évek közepéig.
A válogatás nagy hangsúlyt fektet a dada és a szürrealizmus többféle műfajt, technikát és médiumot teremtő sokszínűségére és az irányzatokra jellemző változatos technikai kísérletekre. A kiállítás alkalmat teremtett arra, hogy az MNG a két irányzattal kapcsolatba hozható sajátos magyar közelítésmódokat is bemutassa: az Átrendezett valóság című társkiállítás a nemzetközi kollekcióhoz hol szorosabban, hol lazábban kötődő fogalmi párbeszédnek enged teret.
A vendéganyaghoz térben is kapcsolódó tárlat a belső összefüggések, áthallások, hasonlóságok és különbségek erőterében kísérli meg felmutatni a dada és a szürrealizmus magyar művészetre gyakorolt hatását. A kronologikusan, illetve hívószavak mentén szerveződő válogatás olyan sajátos alkotói stratégiákat mutat be, amelyek a változó közép-európai, illetve magyar társadalmi és politikai valóság közepette felhasználták és újraértelmezték a dadaizmus és a szürrealizmus tanulságait - áll a kiállítás ajánlójában.