Meredeken emelkedik a Churchill-festmények értéke, miután a népszerű Netflix-drámában feltűnt az egykori brit miniszterelnök alakja - írja a Daily Mail.
Hobbiját többnyire pihenésképpen, egzotikus helyeken űző Churchill több mint 500 festmény ajándékozott el barátainak és családtagjainak élete során. A Sotheby's aukciósház szakértője, Simon Hucker szerint ezek a festmények most akár hat- vagy hétszámjegyű összegekért is elkelhetnek angol fontban.
Szerinte ez annak köszönhető, hogy a Netflix-sorozat szimpatikus figuraként ábrázolja az államférfit.
„John Lithgow megformálásában Churchill melegszívű, közvetlen öregember, aki legjobb képességei szerint vezeti a fiatal Erzsébet királynét, miközben saját egészsége hanyatlik. Valószínűleg Churchillnek eme arca köszön vissza a festményeken” – nyilatkozta Hucker.
Igaz, a politikus képei korábban is gyakran meglepték a becsüsöket.
2014-ben 1,8 millió euróért kelt el Churchill legdrágább festménye (The Goldfish Pool at Chartwell) és egymilliót ért a Tapestries at Blenheim című alkotás. Egy, a marrákesi Koutoubia mecsetről készült festmény állítólag 3 millió dollárért kelt el 2011-ben (a vételt nem erősítették meg). Ez volt az az alkotás, ami Harry Truman amerikai elnök számára készült.
Churchill munkáira Paul Cézanne, Claude Monet és John Singer Sargent stílusa hatott leginkább. Tavaly a becsült értéke ötszöröséért, 983 ezer fontért kelt el kedvenc whiskyjéről készült festménye.
A Korona című sorozat 2016 óta fut a Netflixen, idén mutatkozik be ötödik évada. A történelmi drámát sok kritika érte, nevezték „kamu-történelemnek” és „antimonarchistának” is, miután a kívántnál jobban eltértek a történelmi hűségtől Diana hercegnő, Károly herceg vagy Margaret Thatcher alakjának ábrázolásában. (Daily Mail, Telex)