A megnyíló épületrész szépsége mellett a rekonstrukció jelentőségét jelzi, hogy a három csarnok utoljára 80 éve volt egyidejűleg nyitva. Az épületrész a múzeum átfogó felújításának és modernizációjának köszönhetően újult meg – ezzel befejeződött az intézmény városligeti szárnyának felújítása.
A csarnok mellett az elmúlt időszakban a Régi Képtár 17., illetve 18. századi műveit bemutató kiállítótere is megnyílt.
A Barokk Csarnokban mintegy 40, az építészeti stílushoz kapcsolódó szobrot és domborművet helyeztek el, köztük az itáliai öntőműhelyek kisbronzait, valamint velencei mesterek márványból és fából faragott remekműveit.
Festményekkel is találkozhatnak a látogatók – itáliai, spanyol és német kollekcióból válogattak a tárlat létrehozói – ügyelve a barokk festészet stiláris sokszínűségének és tematikus gazdagságának megmutatására.
A Barokk Csarnok 1906-os megnyitása idején a tervezők a Román és a Reneszánsz Csarnokhoz hasonlóan díszes festést terveztek az épületszárnyba, amit ismert szobrok gipszmásolatai tettek volna teljessé. A festés azonban nem valósult meg, mint ahogy a barokk szobrok másolatainak elkészítése sem, csupán az aranyozott stukkódekoráció készült el. A hiányosságok miatt a terem sokáig csak raktárként funkcionált, csak a II. világháború után kezdték el kiállítótérként is használni. Az átfogó rekonstrukcióra egészen 2015-ig kellett várni, melynek során a termet újból felújították, és a barokk stílusnak megfelelően berendezték.
A felújított Barokk Csarnokról fotógaléria a képre kattintva nyílik:
Fejléckép: A Szépművészeti Múzeum Barokk Csarnoka (forrás: Szépművészeti Múzeum)