Mit kell tudnunk az aukciókról?

2015.02.23. 11:20
A műkereskedelem leglátványosabb és legnagyobb figyelemmel kísért eseménye az aukció. De vajon milyen előkészületek előzik meg a rangos eseményt?

A BÁV évente több alkalommal is rendez árverést: tavasszal és ősszel egy-egy nagy, háromnapos művészetit, karácsony előtt egy ékszer és ezüst aukciót, év közben pedig több kisebb kamaraaukcióval várja a műtárgyak iránt érdeklődő közönséget.

Az árverést magát hosszú és körültekintő szakmai előkészítő munka előzi meg. Ennek egyik legfontosabb eleme a műtárgyak kiválasztásának folyamata. A több évtizedes tapasztalattal rendelkező becsüs szakértők a főváros több pontján fogadják a műtárgyakat. Pesten két kiemelt festmény, bútor, szőnyeg, ötvöstárgy, üveg, kerámia stb. felvevőhely van, a Szent István körúti üzlet és a Bécsi utcai Aukciósház, és a budai lakosok ugyancsak két ponton adhatják be műtárgyaikat, a Móricz Zsigmond tér közelében, valamint a Margit-híd budai hídfőjénél lévő boltjainkban. A nagy értékű ékszerek és órák legfontosabb felvevőhelye a Bécsi utcai és a Párizsi utcai ékszerbolt. A műtárgyak megtekintését és szakértői vizsgálatát természetesen az ügyfelek igénye alapján az otthonaikban is elvégezik a BÁV munkatársai, ilyen esetekben becsüsök telefonon történt egyeztetést követően látogatják meg az ügyfelet.

A szakértő minden esetben nagy körültekintéssel vizsgálják meg a beérkező tárgyakat, és teszik meg ajánlataikat a tulajdonos felé.  Az aukcióra beválogatott műtárgyakat a szakértői bizottság bírálatát követően, gondos előkészítés után (restaurálás, tisztítás, keretezés stb.) lefotózzák, majd pedig rövid kutatást követően, minden fontos adat feltüntetése mellett elkészül a katalógusba is bekerülő leírás. Az aukción szereplő műtárgyakat külön kiállítás keretében mutatják be az érdeklődő közönségnek. A kiállítások ideje alatt több alkalommal rendeznek szakértői sétákat, szakmai ismertetéseket, ahol a tárgyakat kézbe lehet venni és minden fontos információt meg lehet tudni róluk. Ezután következik maga az árverés, amelyen a részvétel ingyenes.

Ideje felkészülni, mert közeledik a tavaszi aukciós évad! A BÁV legközelebbi háromnapos művészeti árverése május elején lesz, és március 20-ig várják azokat az ügyfeleket, akik ékszereiket, műtárgyaikat ezen az aukción szeretnék értékesíteni.

Zenés színház

10 érdekesség a ma 75 éves Marton Éváról

Június 18-án ünnepli hetvenötödik születésnapját Marton Éva Kossuth-díjas operaénekes, a Magyar Szent István-rend birtokosa, a Corvin-lánc kitüntetettje, a nemzet művésze.
Zenés színház

DaCapo: lehet kétszer is érdekes ugyanaz a produkció?

Ismerik azt a keserédes érzést, amikor felvirrad egy várva várt esemény utolsó napja? Ezzel ébredtünk ma Miskolcon immár túl operabáron, régi keresztény hagyományokat idéző felvonuláson, és a RockGiovanni második előadásán is.
Zenés színház

Spontán, közös énekléssel zárult a miskolci operafesztivál

Dupla gálakoncerttel, utcabállal, remek hangulatban ért véget tegnap este a 18. Bartók Plusz. A friss Kossuth-díjas Sümegi Eszter még meg is énekeltette a Miskolci Nemzeti Színház közönségét.

Frida Kahlo személyes tárgyai a Victoria és Albert Múzeumban

A Frida Kahlo: Making Her Self Up (Hogyan építette fel magát Frida Kahlo) című kiállítás több mint 200 tárgyat mutat be a művész mexikóvárosi szülőházából, a Kék Házból, ahol 1954-ben, 47 éves korában meghalt. Festményei július elején Budapestre érkeznek.

Makulátlan pálya - a színész, akinek minden filmjét Oscarra jelölték

Marlon Brando? Daniel Day-Lewis? Esetleg Jack Nicholson? Valószínűleg ők ugranak be először, ha minden idők legjobb színészére gondolunk. Pedig a legtökéletesebb filmográfiája valószínűleg John Cazale-nak volt - ehhez azonban sajnos korai halála is hozzájárult.

Támogatott mellékleteink

Vizuál plakát

Száz év magyar plakátjai a Magyar Nemzeti Múzeumban

Sör és vetőmag plakátok, színházi és politikai hirdetések is megtalálhatóak a Tolongó idők című időszaki kiállításon.
Vizuál színész

Vizuál frida kahlo

Vizuál pályázat

Indul a második Budapest Art Mentor Képzőművészeti Program

Július 7-ig lehet jelentkezni az ősszel induló képzésre, ahol a képzőművészeknek személyre szabott segítséget nyújtanak karrierjükben.
Vizuál pesti vigadó

Kulisszatitkok – színház kívül-belül

Csoportos tárlat és programsorozat 70 színházi iparművész 150 különleges alkotásával a Vigadó Galériában.