A Magyar Nemzeti Múzeum a veszélyhelyzet kihirdetése óta zárva tart, ám nem állt le teljesen az élet a múzeumban, a munkatársak folyamatosan fejlesztik az online tartalmakat. (A Fidelio.hu-n heti rendszerességgel jelentkező Fényképtár-sorozat részei itt érhetők el.)
A múzeum online programjának részeként készült el a zárás előtti hónapok legsikeresebb időszaki kiállításának, a Clara - Rotschild Klára – divatkirálynő a vasfüggöny mögött című tárlatnak a filmre vett kurátori tárlatvezetés-sorozata, amelyet hétről hétre tizenegy részben adnak közre a múzeum YouTube csatornáján. Az első rész kivételével valamennyi epizód egy hétig lesz látható.
Első rész
A kiállítás kurátora, Dr. Simonovics Ildikó divattörténész, a múzeum 20. századi és kortárs textilgyűjteményének vezetője a sok éves kutatómunkájának eredményeként létrejött tárlatban kalauzolja a nézőket. Filmek, fotók, ruhák tanúskodnak a múlt század magyar divatnagyasszonyának bámulatos túlélőképességéről, üzleti zsenijéről és sikerének alapját szolgáló networképítő tehetségéről.
A tárlat a múzeumi területen blockbusterként működő divat témát fókuszba állítva – politikatörténeti megközelítés helyett – társadalom-, mentalitás-, ipar- és divattörténeti vetületben ábrázolja a 20. század sok arcú, ellentmondásokkal terhelt világát.
A kiállításról itt írtunk részletesebben:
![Aki pestiesítette a párizsi divatot Aki pestiesítette a párizsi divatot](https://media.fidelio.hu/2019/07/08/rotschild-230826-[1562620155].png)
Kapcsolódó
Aki pestiesítette a párizsi divatot
Egyszerű másoló, remek divatérzékű üzletasszony vagy tervezőzseni? Rotschild Klára szalonja a luxust jelentette a harmincastól a hetvenes évekig. Simonovics Ildikó mesélt arról, milyen kihívás összegyűjteni a még megmaradt ruhákat, dokumentumokat és kibogozni a valóságot a legendák és pletykák közül.