Mit értünk ma megosztás alatt, illetve mit jelent ez a múzeumi gyakorlatban? A Múzeumpedagógiai Osztály a kiállított műveken keresztül nyújt betekintést munkájába: hogyan és milyen eszközökkel segítik a látogatót az értelmezés folyamatában.

A Megosztás című kiállítás megnyitója (Fotó/Forrás: Végel Dániel / Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Adattár és Digitális Archívum)
A Megosztás című kiállításon aktív résztvevőkké válhatunk. A kiállítótérben számos kreatív feladat várja a látogatókat, az alkotótérben pedig talált tárgyakból önállóan is készíthetünk egyedi műalkotásokat.

Eperjesi Ágnes: Heti étrend, 1996 (Fotó/Forrás: Végel Dániel / Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Adattár és Digitális Archívum)
A kiállításhoz kísérőprogramok is kapcsolódnak, amelyek közül az első rendezvényre március 9-én, szombaton, 17 órakor kerül sor. Vitáris Iván, az Ivan and the Parazol zenekar frontembere tart exkluzív tárlatvezetést, amely után az énekes-dalszerzővel Valuska László, a Könyvesblog főszerkesztője beszélget.

Tony Cragg: Székesegyház, 1992 (Fotó/Forrás: Végel Dániel / Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Adattár és Digitális Archívum)
A 20. század során sokszor felmerült a kérdés, hogy a múzeumok az egész társadalom számára elérhetőek-e. Vajon kivel osztjuk meg a múzeumot, és kivel osztozunk a műalkotások élményén? Gyertek el minél többen a szombati programra, és kiderül!
További információ és jegyvásárlás a múzeum honlapján!
Fejléckép: Daniel Spoerri: Az hôpital ephémère szomszédos műterméből származó desszert, amelyet ... fiatal művészek fogyasztottak el, hôpital ephémère, 1991. július, sevillai sorozat ii., 1991 | fotó: Végel Dániel / Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Adattár és Digitális Archívum
Támogatott tartalom.