Tavaly a Szépművészeti Múzeum gyűjteményéből érkezett egyiptomi kiállítás a vármúzeum leglátogatottabb tárlata volt. E sikeres kezdeményezés folytatásaként az Acél és arany című kiállítás az Iparművészeti Múzeummal együttműködésben valósult meg, és a
az oszmán birodalom fegyverkincseinek és viseleteinek keresztmetszetét mutatják be mondta Berecz Mátyás, az intézmény igazgatója.

Pásztor Emese az Iparművészeti Múzeum főosztályvezetője (k) tárlatvezetést tart az Acél és arany oszmán fegyverkincsek az Iparművészeti Múzeum és a Dobó István Vármúzeum gyűjteményéből című kiállításon az egri vármúzeumban (Fotó/Forrás: Komka Péter / MTI)
A 2015-ben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Értéktár-programjának köszönhetően a vármúzeum birtokába került
A helyi tárlatrészt kiegészítve a kiállítás teljessé tételéhez az Iparművészeti Múzeum csak egy válogatott kollekcióval járult hozzá, tette hozzá Jékely Zsombor, az Iparművészeti Múzeum gyűjteményi főigazgató-helyettese .

Oszmán-török díszbuzogány az Acél és arany oszmán fegyverkincsek az Iparművészeti Múzeum és a Dobó István Vármúzeum gyűjteményéből című kiállításon az egri vármúzeumban (Fotó/Forrás: Komka Péter / MTI)
Az exkluzív anyagot 2016-ban nagy sikerrel mutatták be az Egyesült Arab Emirátusokban, ám külföldi népszerűsítése mellett fontos szempont az is, hogy Magyarországon minél többen megismerhessék. Legutóbb 1990-ben oszmán török hímzésekkel vendégeskedett az Iparművészeti Múzeum Egerben. Csaknem két évtizednyi szünet után most méltó módon élesztették újra együttműködésüket a várossal és vármúzeumával, hiszen a Dobó-bástya épületében november 27-ig megtekinthető tárlat részeként látható, a főúri Eszterházy-család kincstárából származó fővárosi anyag "a legmagasabb szintet képviseli ebben a műfajban" - fogalmazott.