Világszínvonalú háromdimenziós fényfestéssel, újcirkuszi és utcaművészeti kavalkáddal várja a látogatókat a Zsolnay Fényfesztivál. Esténként szemet gyönyörködtető, lélekemelő látványosságok változtatják át a belvárost, egy olyan világot teremtve, melyben fantáziánk lesz a legjobb vezetőnk, kíváncsiságunk pedig a legjobb útitárs.
Tavaly több mint 60 ezer látogató volt kíváncsi az ingyenes rendezvényre, amely idén térben és időben is bővül. Na de hozza meg a kedvedet ez a galéria.
Június 28-án csütörtökön megnyitja kapuit a Fény Útja, így immár négy estén át korzózhat bárki a belváros legismertebb épületeit útba ejtő, húsznál is több állomást érintő fénykörúton. Összesen 12.000 négyzetméternyi vetített felületet kelt életre.
A legnagyobb...
A fesztivál legmenőbb programja a Zsolnay Light Art Fényfestőverseny, amelyben a Székesegyház monumentális homlokzatára komponált háromdimenziós, mozgó fényalkotásokban gyönyörködhetnek a látogatók péntektől vasárnapig. Az alkotások előválogatása jelenleg is zajlik, 29 nevezés érkezett Chilétől Indonéziáig, a nem mindennapi élményért a fesztivál szakmai partnere, a nemzetközileg is elismert Kiégő Izzók csapata felel.
A pezsgő utcai kavalkádban Costa Rica-i tűzzsonglőrök, spanyol utcaművészek szórakoztatják majd a látogatókat, valamint visszatérnek az őrült katalán hajszobrászok, a Sienta La Cabeza csapata ismét több napon át készít világító hajkölteményeket a vállalkozó kedvűeknek.
Ezenkívül
Egy ezerötszáz forintos karszalag megvásárlásával négy napon át a Fény Útja Extra a belváros zárt tereibe kalauzolja a felfedezőket és kínálja leghihetetlenebb fényalkotásait. A magyar fényművészet egyik legkiemelkedőbb képviselőjének, a Munkácsy-díjas Mengyán Andrásnak nyílik kiállítása a Pécsi Galériában, Bordos László Zsolt ikonikus Spidron 3D mappingjének megtekintéséhez pedig a föld alá kell majd szállniuk az érdeklődőknek.
Két Hold ragyog Pécsett
Bátran hihetnek a szemüknek majd akkor is, ha egy hét méter átmérőjű Hold installáció fénye ragyogja be az éjszakát. „A Hold múzeuma” című alkotás az Angliában élő Luke Jerram műve, a világító művészeti installációhoz a NASA hiperrészletes fotóit vették alapul. A belülről megvilágított gömb formájú szobor minden centimétere öt kilométernek felel meg a csillagászati test tényleges felszínéből. Az alkotás különleges térhangzással válik teljessé, amelyet a BAFTA és Ivor Novello-díjas zeneszerző, Dan Jones alkotott.