Nemes-Jeles László mozija 2015-ös bemutatása után szinte minden lehetséges szakmai elismerést - köztük az Oscar-díjat is - begyűjtötte 2016-ban,
Januárban a Londoni Kritikusok Köre (London Critics' Circle) díjazta a holokauszt-filmet, a hétvégén pedig a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) ismerte el az arany maszkot mintázó szoborral. A magyar alkotás a legjobb idegennyelvű film kategóriájában a Dheepan - Egy menekült történte című francia filmdrámával, Pedro Almodóvar Julieta című filmjével, a Mustang című francia-német-török drámával és a Toni Erdmann című német-osztrák vígjátékkal volt versenyben.
A Ryan Gosling és Emma Stone főszereplésével készült alkotást 11 kategóriában jelölték, és ezek közül el is nyerte a legjobb filmnek, a legjobb rendezőnek (Damien Chazelle), a legjobb női főszereplőnek (Emma Stone), a legjobb eredeti filmzenének (Justin Hurwitz) és a legjobb fényképezésnek (Linus Sandgren) járó elismerést, összesen öt kategóriában.
A legjobb filmnek járó BAFTA-díjért az alkotás az Én, Daniel Blake című drámával, valamint A régi város, az Érkezés és a Holdfény című filmekkel volt versenyben. A legjobb férfi főszereplő kategóriában azonban Casey Afflecket maga mögé utasította Ryan Goslingot A régi város (Manchester by the Sea) című alkotásban nyújtott alakításával.
A díjat a legpatinásabb londoni rendezvénycsarnokban, a Royal Albert Hallban adták át. A gála házigazdája hagyományosan Stephen Fry komikus volt, aki szolidan beszólt Trumpnak is:
Minden idők egyik legnagyszerűbb színésznője: - ezt csak egy eszement idióta gondolhatja másképp - Meryl Streep."
A Kaliforniai álom díjesője várható volt, Dev Patelt azonban láthatóan meglepte, hogy az angolok ennyire szerették alakítását az Oroszlánban. A díjjal a kezében egyszerűen nem találta a szavakat. A legjobb női mellékszereplő, Viola Davis köszönőbeszédében a Fences íróját méltatta, amiért megmutatja, hogy a feketék élete is számít - finom kritikaként a tavaly "túl fehérre" sikerült Oscar gálának. Az életműdíjjal elismert Mel Brooks pedig bocsánatot kért Fülöp hercegtől az amerikai függetlenségi háborúért azzal indokolva a történteket, hogy "túl fiatalok voltak".
A győztesek teljes listája itt olvasható!