Vizuál

Soha nem látott szoborkiállítás nyílt a Kálmán Makláry Fine Arts Galériában

2021.06.28. 13:55
Ajánlom
Az École de Paris (Párizsi iskola) művészcsoport magyar tagjainak avantgárd szobraiból nyílt kiállítás a budapesti Kálmán Makláry Fine Arts Galériában (KMFAG), amely július 30-ig védettségi kártya felmutatásával ingyenesen látogatható.

Folytatódik a galéria Magyar Párizs elnevezésű kiállítás-sorozata, amelyben eddig elsősorban franciaországi magyar festők munkáit mutatták be, most azonban a szobrászok alkotásaira fókuszálnak.

A művészcsoport kiemelkedő magyar tagjai közül Miklós Gusztáv, Csáky József, Beöthy István, Anton Prinner, Sylvester Katalin, Victor Román és Szabó László 1930-as évektől készült alkotásai láthatók a Falk Miksa utcai kiállítótérben.

A bemutatott fa- és bronzszobrok jellemzően a 20. század eleji avantgárd irányzatok, főleg a szürrealizmus, a kubizmus vagy az art deco és más absztrakt stílusok jegyeit mutatják fel. A magyar közönség most először találkozhat ezekkel a szobrokkal, melyek közül néhányat már többször is kiállították olyan neves nemzetközi múzeumokban, mint a párizsi Pompidou Központ, a Rodin Múzeum, a Musée National d'Art Moderne, vagy a New York-i Metropolitan Múzeum.

Az École de Paris tagjai közé különböző korszakokban olyan világhírű művészek tartoztak, mint Pablo Picasso, Marc Chagall, Amedeo Modigliani, Jóan Miró vagy Hans Arp.

KMFA3-134559.jpg

Magyar Párizs III. (Fotó/Forrás: Kálmán Makláry Fine Arts jóvoltából)

A kiállítás ingyenesen látogatható védettségi kártya bemutatása mellett július 30-ig. A tárlat megtekintéséhez a [email protected] e-mail címen szükséges regisztrálni.

 

Fejléckép: Magyar Párizs III. / Fotó: Kálmán Makláry Fine Arts jóvoltából

 

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

„Milyen jövőt építünk így?” – erős videóban áll ki a gyermekekért és az oktatásért a Radnóti Színház

A videóban megjelenik Erdős Virág József Attila-díjas költő, író is, akinek Szóljatok című, ikonikus versét mondják el a művészek.
Klasszikus

Elhunyt Kelemen Pál gordonkaművész

Kelemen Pál 1970-től 1999-ig a Liszt Ferenc Kamarazenekar csellistája volt, az együttessel több mint száz lemezfelvételt készített, emellett az ő nevéhez fűződik Magyarország első magán koncertközvetítő irodája is. A művész hetvenkilenc éves volt.
Zenés színház

Öt fiatal művésszel elindult a Marton Éva Nemzetközi OperaStúdió

Négy magyar és egy osztrák énekes részvételével megkezdte első félévét a Magyar Állami Operaház kétéves szakmai továbbképzése, amelynek fővédnöki tisztségét a világhírű drámai szoprán látja el.
Színház

A Hippolyt, a lakájjal indítja új évadát a dunaújvárosi Bartók Színház

A társulat hét új bemutatót tart, klasszikus és kortárs művek, valamint családi és gyerekelőadások egyaránt színre kerülnek a 2024/2025-ös szezonban.
Klasszikus

Nemcsak koncerteznek, mesterkurzust is tartanak idén a Concerto Budapest sztárfellépői

Mesteriskola, világsztárok, A Hegedű Ünnepe, tematikus napok – a Concerto Budapest a 2024/25-ös évadban is izgalmas, sokrétű programkínálattal várja a közönséget a Zeneakadémián és a Müpában.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál ajánló

Egymillió euró értékben érkeznek műalkotások a Budapest Contemporaryre

A kortárs seregszemle nemzetközi standján 12 galéria 21 művészének 42 alkotása lesz látható és megvásárolható mintegy 1 millió euró értékben. Az idei BCT-t szeptember 26–29. között tartják a Bálnában.
Vizuál hír

Norvég film nyerte a CineFest fődíját

Lilja Ingolfsdottir Szerethető című alkotása a Pressburger Imre-díj mellett további két elismerést is bezsebelt Miskolcon. A szemle gáláján életműdíjat vehetett át Kardos Sándor.
Vizuál hír

Harminchárom napig forog Freund Ádám taxis hiénákról szóló filmje

Várhatóan 2025 végére készül el a rendező első nagyjátékfilmje, a Hiénák, amelynek stábja a következő időszakban Budapest több helyszínén is felbukkan majd. Az alkotók sok humorral átszőtt filmdrámát ígérnek a nézőknek. 
Vizuál magazin

KÉP-regény: A telefonhívás

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal Sztankay István halálának tizedik évfordulója alkalmából eleveníti fel egy több mint húsz évvel ezelőtti, korareggeli telefonhívás emlékét. 
Vizuál ajánló

Ha ősz, akkor skandináv filmek!

Szeptember 26. és október 2. között rendezik meg a 11. Skandináv Filmfesztivált a budapesti Art+ Cinemában. A fesztivál során egy héten át a legkiválóbb északi filmek kerülnek vászonra az Art+ Cinema két mozitermében. A programot premier előtti vetítések, hazai forgalmazásba nem kerülő játékfilmek színesítik.