A bíróság felfüggesztett szabadságvesztésre és pénzbírságra ítélte a galériatulajdonost is, aki befogadta a kiállítást. A hatóságok a művész kilenc poszterét foglalták le júliusban. Az egyik állítólag lasszóval a nyaka körül ábrázolt három fekete férfit, egy másik arra utalt, hogy a cigányok bűnöző életmódot folytatnak. A művész, akire idén két másik, hasonló ügyben együttesen már négy hónap börtönt szabtak ki, szatirikusnak nevezte kifogásolt alkotásait, és úgy vélekedett, hogy az ügyészség "túlreagálja" az ügyet. Svédországban rendkívül szokatlan, hogy bíróság börtönbüntetést szabjon ki műalkotással kapcsolatban.
hírlevél













