Az első PLACCC 2008-ban azért jött létre, hogy népszerűsítse a Magyarországon akkor még kevéssé ismert helyszínspecifikus művészetet. Az induláskor csak külföldi csoportok léptek fel, ám azóta egyre több hazai alkotó mutatja be formabontó köztéri munkáit a rendezvényen. A művészek idén ismét meglepő, provokatív és humoros akciókkal várják az újszerű élményekre fogékony közönséget Budapest számos pontján. Az idei rendezvény mottója: kép, hang, design, játék.
Minden bizonnyal nagy meglepetést okoz az idei fesztiválon a H3T Architekti installációja. A cseh építészek köztéri szaunát készítenek a Hősök terén, a Műcsarnok teraszán, amit a látogatók akár ki is próbálhatnak. A gőzben pihenő vendégek a kabin ablakából ráláthatnak a környékre, vagyis élvezhetik a nagyvárosi nyüzsgés és a szauna nyugalma közötti kontrasztot. Az olasz ZimmerFrei alkotócsoport nyáron audio-vizuális városportrét forgatott Budapesten helyi lakosok bevonásával. A végeredményt, vagyis a Temporary 8th című, helyszínspecifikus filmet egy alkalmi szabadtéri moziban, a VIII. kerületi Leonardo Kert nevű közösségi kertben mutatják be (a vetítésre játékunk is van).
Ugyancsak népszerűnek ígérkezik az okostelefonokra kifejlesztett, helymeghatározáson alapuló városi játék, amit a TOTEM (D/F), a Fraunhofer FIT (D) és Michael Straeubig (D) mutat be Budapesten. A Tidy City című játék résztvevőinek GPS segítségével feladványokat kell megoldaniuk a IX. kerületben, amelyeken keresztül újra felfedezhetik a környéket. Holland designerek és magyar alkotók hétköznapi tárgyakból készítenek kísérleti konstrukciókat: a holland ReFunc csoport és a magyar D1618 Műhely Kukucska Gergely építész vezetésével új funkciót ad a megszokott tárgyaknak az upcycling jegyében.
Városi hangokkal, zajokkal kísérleteznek a magyar Szövetség '39 Művészeti Bázis, a finn Crucible Studio, a brit Ravensbourne és a szintén brit Stream Arts alkotói a City Noises című projekt keretein belül. Az időnként meghökkentő élményen túl mind a négy produkció társadalmi kérdéseket érint, például a homofóbiát, a sztereotípiákat, az elidegenedést és a kommunikáció hiányát. Antal Balázs, Hatházi László és Fodor Zoltán képzőművészek egy már-már elfeledett köztéri szobrot és annak alkotóját ünneplik a XI. kerületben, a Váli utcában. Ritkán használt sgrafitto technikával óriási falképet készítenek, és élő, közösségi térré varázsolják a kissé elhanyagolt kertet két bérház között a PLACCC idejére.