A kiállítás június 26-ig látogatható, a fotókat öt laza tematikus egységben - Hely, ahol; Szemben; Testkép; Nézőpont; Varázslat – tekinthetik meg az érdeklődők. Az elrendezésnek köszönhetően izgalmas "párbeszéd" is kialakult a kiállított művek, műcsoportok között. Egy-egy művész neve több helyszínen, más-más tematikus egységben is feltűnhet.
A kiállított fotográfiák zömét digitálisan rögzítették és digitális nyomatokkal mutatják be alkotóik. Markáns törekvés ugyanakkor az analóg képrögzítés és -másolás használata, sőt a historikus technikák alkalmazása is. Méretben, formátumban, installációban óriási a változatosság a képek között.
A kiállítás fotóművészeti termei mögött olyan terek nyílnak, amelyekben a téma a digitális váltás következményeinek mérlegelése, a mindennapi képhasználat, az álló- és mozgókép, illetve kép és hang egymásba fordulása.
A kiállítók között a nagy mesterek közül ott van Korniss Péter és Féner Tamás, Keleti Éva iPhone-nal készített, friss anyaggal vesz részt a kiállításon. A közönség a fiatalabb generációk képviselőivel - mások mellett Kudász Gábor Arion, Móricz Sabján Simon, Pályi Zsófia, Szilágyi Lenke, Gulyás Miklós és Gárdi Balázs munkáival - is találkozhat, csakúgy, mint néhány közelmúltban elhunyt alkotó - Kerekes Gábor vagy Hemző Károly - képeivel. Az MTVA/MTI fotóriporterei közül Mohai Balázs, Szigetváry Zsolt, Czimbal Gyula, Ujvári Sándor és Cseke Csilla felvételei láthatók a tárlaton.
A tárlat kurátora Szarka Klára, Bán András és Mayer Marianna.