A bank által felkért neves kurátoroknak köszönhetően, a Raiffeisen Galéria immáron tíz éve következetes irányvonalat képvisel és az egyik legnagyobb támogatója, mértékadó fóruma lett a hazai kortárs képzőművészetnek.
A galériában, évi 5-6 alkalommal, a magyar kortárs képző- és fotóművészek legjobbjaitól állít ki. A bankszékház kiállító terében többek között olyan művészek munkáit tekinthette meg a művészetszerető közönség mint El Kazovszkij, Bukta Imre vagy Bernát András.
Hatvan művész mintegy 1700 kiállított alkotása a Galériában, közel száz művész 287 alkotása a bank gyűjteményében - ha pusztán a számok tükrében kellene mérleget vonnunk, ezt is írhatnánk. A felsorolás oldalakat töltene meg, köszönhetően annak, hogy a Raiffeisen Galéria folyamatosan teret ad a legmodernebb művészeti áramlatoknak és az új tehetségeknek.
A banknak a Raiffeisen Galériával elért tízéves sikertörténetét azonban az a tény is jellemzi, hogy egyike azon kevés gazdasági társaságnak, amely következetesen magas művészi színvonalon szervez kiállításokat. A Raiffeisen progresszív művészetszemléletét, és a művészek körében való elismertségét mi sem tükrözi jobban, mint hogy mára már több művész is hely-specifikusan, a banki kiállító tér adottságait figyelembe véve készíti munkáit.
Hasonló hozzáállás eredménye az is, hogy a bank gyűjteménye komoly pozíciót foglal el a budapesti intézményi anyagok között. A gyűjteményt még a bécsi Magyar Kulturális Intézet is meghívta egy kiállításra, ami nemcsak a kortárs magyar művészet számára jó hír, de annak is bizonyítéka, hogy a Raiffeisen példaértékűen vette ki a részét az utóbbi tíz évben a magyar gazdasági szféra kulturális szerepvállalásából.
November 3-tól tekintse meg Halas István kiállítását a kortárs magyar képzőművészetnek immár 10 éve otthont adó Raiffeisen Galériában!
A kiállításokról bővebben erre a linkre kattintva tájékozódhatnak.