Rendhagyó animációs film készült a világ egyik legismertebb festőjéről Vincent van Gogh-ról. Az 1890-ben, 37 évesen elhunyt művész életét bemutató Loving Vincent a világ első festmény-filmjeként hirdeti magát.
ami bemutatja, hogyan kezdett bele van Gogh a festészetbe, hogy születtek meg legismertebb remekművei, és mi történt azon a bizonyos végzetes napon a francia búzamezőn - mindezen életrajzi adatok köré mára egész legendáriumok szerveződtek, érdekes lesz tehát látni, az alkotók miként képzelték el a jeleneteket.

Kapcsolódó
Az, hogy levágta a fülét, csak a jéghegy csúcsa
Vincent Van Gogh öncsonkítását és halálát is rejtélyek övezik. Élete egy meg nem értett zseni tragikus története, hírneve csak halála után kapott szárnyra. Ma már szinte mindent el lehet adni nevével.
A filmet a BreakThru Film készíti, akik a 2006-os Péter és a Farkas című rövid animációs filmmel már az Oscar-díjat is elnyerték. A produkció munkálatai 2011-ben kezdődtek.
- a filmben 66,950 darab festmény elevenedik meg, köztük látható van Gogh 94 ismert képe is. A képeket a világ számos pontjáról érkező, 125 főből álló festőcsapat készítette. Az alkotók szerint ha az összes, a film számára készült festményt lefektetnénk egymás mellé a földre, nagyobb területet foglalnának el mint London vagy Manhattan.
Van Gogh számokban
A Van Gogh-animációt a lengyel Dorota Kobiela rendezte Jacek Dehnel forgatókönyve nyomán. A több mint 90 perces alkotáshoz készült festményeken, 125 festőművész dolgozott. Mintegy 65 ezer képkockát festettek meg, amelyeket aztán digitális technikával illesztettek a filmbe. A párbeszédekhez Van Gogh közel 800, családtagjaihoz és barátaihoz írott levelét is felhasználták.
Rendhagyó technika mellé rendhagyó marketinggel rukkoltak elő a forgalmazók - akik január 31-ig feliratkoztak a filmmel kapcsolatos hírlevélre, megnyerhettek egyet a forgatás során használt teszt-festmények közül. A játék sajnos már véget ért, de a promóció nem - a honlapon még most is elérhető több tucat, a filmhez készült kép, amelyet bárki megvásárolhat. Igaz, nem olcsóak: 2500 euróba kerülnek.
A filmkészítési technika hasonló ahhoz, amit Akira Kurosawa 1990-es Álmok című filmjében láthatunk: ebben a néző egy van Gogh-inspirálta animált jelenetben belecsöppen a művész színes esztétikai világába.
Az alkotók ígéretük szerint nem csak van Gogh életét és alkotásait akarták megjeleníteni, hanem a festő munkáiból inspirálódva maguk is egy önálló művészeti produktumot igyekeztek létrehozni. A film a hétfőn kezdődött Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon debütált, Magyarországra pedig a Digital Cinema International jóvoltából érkezhet.