A verseny nyitott műfaj, technika és téma tekintetében: lehet nevezni számítógéppel készült rajzzal, animációval zenével, játékkal, honlappal, portállal, kiegészítő alkalmazással, mobilkommunikációs fejlesztéssel, robottal, saját készítésű szoftverrel vagy hardverrel is. Ezzel a kiíró minél tágabb lehetőséget kíván nyújtani a pályázóknak olyan nem szokványos, meglepetésszerű művek létrejöttéhez, amik a technikán túl elsősorban kreatívak és van személyes mondanivalójuk. Az elmúlt kilenc évben közel 4500 érvényes pályázat érkezett a felhívásra. A kiállítás idén kibővül az eddigi nyertesek válogatott alkotásaival, bemutatva pályájukat, sikereiket, tapasztalataikat.
A nyertes pályamunkák mellett már több éve három külföldi szakmai partner, illetve verseny - a német MB21 (Medienkulturzentrum), az osztrák U19 - Create Your World (Ars Electronica), valamint a svájci bugnplay.ch (Migros-Kulturprozent) - egy-egy díjazott alkotása is látható a kiállításokon, így a látogatók betekintést kaphatnak a külföldi fiatalok által képviselt trendekbe is. A verseny legjobbjai a kiállítási lehetőségen túl értékes díjakat is kapnak (ösztöndíj, notebook, játékkonzol, mobiltelefon, számítógépes eszközök). Három díjazott fiatalnak pedig lehetősége nyílik arra, hogy 2013-ban elutazzon az együttműködő partnerek versenyére, fesztiváljára - Zürichbe, Drezdába vagy Linzbe -, ahol bemutathatják nyertes alkotásukat.
A 2011-es verseny zsűritagjai voltak: Bereznyei Róbert elektronikus zenész, Kutas Gyula művészeti vezető (egyszervolt.hu), Mélyi József művészettörténész, műkritikus, Muráti Ákos informatikus, a 2003-as verseny díjazott versenyzője, Nemes Attila programtanácsadó (Kitchen Budapest), Pohly Ferenc újmédia szakember és Szabó Dorottya művésztanár (Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola). A C3 1996-os megalakulása óta művészeti, tudományos, kommunikációs, kulturális programok fejlesztésével és megvalósításával, a digitális kultúra terjesztésével foglalkozik; valamint különböző szintű oktatási projektek kezdeményezésével járul hozzá az információs társadalommal kapcsolatos új ismeretek terjesztéséhez. Céljainak sikeres megvalósulását számos európai együttműködésen alapuló médiaművészeti kiállítás, kutatási projekt, és nem utolsó sorban a 2012-ben tizedik alkalommal megrendezésre kerülő <19 Szabadfogású Számítógép verseny mutatja.