A Nemzeti Múzeum ezen a napon indítja el a „Múlt nagyjai – jelen hősei” című kampányát is, amellyel az egészségügyi és a szociális szféra dolgozóinak mond köszönetet.
Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeum főépületében megtekinthető a Koronázási Palást, a Kelet és Nyugat határán, a Magyarország története I.- II., és A Seuso-kincs. Pannonia fénye című kiállítás, valamint a Lapidárium.
Tárlatvezetéseket és múzeumpedagógiai foglalkozásokat is igényelhetnek a látogatók, előzetes regisztráció útján. A kiállítások megtekintése 2 órás idősávokban zajlik, az épületben egyszerre 250 fő tartózkodhat, ezért a múzeum előzetes, online jegyvásárlásra biztat mindenkit.
A „Múlt nagyjai – jelen hősei” kampány keretében 2022. március 11-ig, előzetes regisztráció után, a hét meghatározott napjain ingyenesen fogadja a múlt nagyjait bemutató történeti kiállításaiban a jelenkor hőseit, azaz az egészségügyi és a szociális szféra dolgozóit és egyúttal arra kéri a közönséget, hogy az erre létrehozott felületeken mondják el történeteiket, köszönjék meg a mindannyiunkért folytatott önfeláldozó munkát.
A „Múlt nagyjai – jelen hősei” kampányhoz ugyancsak kapcsolódó Semmelweis Orvostörténeti Múzeum szintén május 11-től várja a látogatókat, az állandó kiállítása mellett az Oktatatás, hagyomány, innováció - A Semmelweis Egyetem 250 éve című időszaki tárlattal, emellett folytatódik az ősszel elindult Várószoba kortárs művészeti projekt.
A Magyar Nemzeti Múzeumra vonatkozó szabályok
- A kiállítások megtekintése 2 órás idősávokban zajlik. A jegyvásárlás online a Jegymester felületén (jegymester.hu) és a helyszínen történik.
- A csoportokat előzetes regisztrációra kérik: [email protected]
- Múzeumpedagógiai foglalkozás itt igényelhető előzetesen: [email protected]
- Az épületben az idősávokon belül 250 látogató tartózkodhat. Amennyiben a múzeumban egyidőben jelenlévő látogatószám eléri a 250 főt, az ezen felül érkező látogatóknak várakozniuk kell.
- A múzeumba történő belépés CSAK kézfertőtlenítés után, szájmaszkban lehetséges és kérjük, ügyeljenek e távolságtartásra (1,5, m)
Fejléckép: Fotó forrása: Magyar Nemzeti Múzeum