Az online piactereken számos alkalommal bukkannak fel a padláson talált Csontváry-k, a nagyitól örökölt Szinyei-festmények vagy egy lomtalanításkor megtalált korai Paál László mű. Ezekkel a gyanúsan jutányos üzletekkel szemben most állítólag egy eredeti Gulácsy Lajos festmény kínál eladásra a tulajdonosa eredetiséget bizonyító dokumentumokkal - és néhány fotóval, amin például a galériatulajdonos Virág Judittal látható a kép.
Maga a festmény a Nő kék kancsóval című 1909-ben készült műalkotás, amelyet a jelenlegi tulajdonos a Virág Judit Galéria árverésén vásárolt néhány éve
és most a járványhelyzetre hivatkozva szeretné ebben a műkereskedelemben unortodoxnak tekinthető csatornán értékesíteni. A jelen pillanatban egy magángyűjtemény részét képező alkotás akkor 65 milliós leütési árért került jelenlegi gazdájához, aki most 88 millió forintot szeretne érte kapni. A licit - hiszen a Vatera felülete nem csak akkor működik így, ha az ember használt gyerekágyat vagy akciós táskát vesz - egyelőre nem indult be, de június 13-ig, az aukció végéig még bármi történhet.
A festményhez természetesen az ilyenkor szokásos adatlapot is ki kell tölteni a felületen. Ebből megtudhatjuk, hogy az eladó 1 darab ilyen képet kíván értékesíteni, illetve, hogy élettartam garanciát vállal a műtárgyra.
A fentiekhez hasonló kétkedő hangokat azonban már a itt, a leírásban megcáfolja az eladó (a szöveget változtatás nélkül közöljük):
"Csupán e sorokkal a hitetlenkedők és a rosszindulatú megjegyzések miatt az alábbiakat is közlöm. Nemrégiben személyesen megtekintette Virág Judit és Marosvölgyi Gábor /Gulácsy monográfusa/. Egyértelmű,hogy szükség esetén ismételten állnak rendelkezésre aként,hogy a festmény mindenben megegyezik a 2008- V.J.katalógusban 51.tételként publikált "Nő kék kancsóval" c. festménnyel.
Tisztelettel kérek mindenkit,hogy a most VATERA-n értékesíteni kívánt művet ne vonják többet kétségbe,se a sajtó, sem pedig magánszemély,
hiszen az esetleges vásárló élhet azon jogával,hogy ügyvéd/közjegyző előtt számlával, továbbá Virág Judit Galéria /Virág Judit/ - Marosvölgyi Gábor úr közreműködésével és hitelesítésével veheti át ezt a festményt."
A festmény korábbi történetéről annyit tudni, hogy 2008-ban jelent meg a Virág Judit Galéria árverési katalógusában a korábban ismeretlen műalkotás.
A 40 milliós kikiáltási árat pedig egészen 65 millióig tornázták fel a licitálók. Az aukció legmagasabb eladási árát elérő tétel a kultura.hu leírása szerint "Gulácsy Lajos eddig ismeretlen festménye, a Nő kék kancsóval (Fons amoris II.). A reneszánsz hangulatú festmény a Gulácsy-életmű egyik hiányzó láncszeme. Az 1909-es képen egy ábrándos nőalak tűnik fel liliommezőben. A szakma előtt ismert volt Gulácsy grafikai vázlata a Fons Amoris, a Szerelem kútjának témájában. Nemrég pedig felbukkant a kékkancsós nő festmény-előképe is. Ám ennél is kiérleltebb, varázslatosabb a most 65 millió forintért elvitt alkotás."
Feltételezhetően az akkori vevő próbál most új tulajdonost keresni a műalkotásnak, ráadásul nem is első alkalommal. A Ripost már május közepén beszámolt róla, hogy 95 milliós kikiáltási árral felkerült a kép a piactérre. Úgy tűnik, akkor nem sikerült gazdára találnia, így újra nekifutott, ezúttal jutányosabb áron.