"A fényképezés forradalmasítja a csillagászatot" - mondta a kiállítás kurátora, Jay Belloli. A Westlicht Galériában kiállított mintegy 150 fotó legrégebbike még 1839-ben készült. "A csillagászoknak így több idejük lett tanulmányozni azt, amit láttak" - tette hozzá a kurátor, aki emlékeztetett, hogy azelőtt nem tudtak képeket cserélni, vagy tovább tanulmányozni egy jelenséget, mint ameddig az égbolton látható volt. Más volt viszont a helyzet például az 1882-ben Fokváros fölött lefotózott üstökös esetében.
Kezdetben voltak a szárazföldről készült fekete-fehér felvételek, a technika fejlődésével pedig megjelentek a világűrből készült fotók, majd a gyakran több gép több száz felvételéből álló panorámaképek. A Saturnusról és a gyűrűiről készült egyik kép például a Cassini űrszonda által 2006-ban készített több mint 130 felvétel kombinációja.
"Az űreszközök ma már felvételek ezreit küldik naponta a Földre" - mondta Belloli, aki szeretné a kiállítást a legújabb képekkel frissíteni. A bemutatott gyűjtemény legfrissebb darabjai 2012-ben készültek. Akárcsak a világűr meghódításának története, a világűrről készült fotóké is az emberiség történelmének egy-egy epizódját mutatja be, mint például az egész Földet bemutató felvétel, amelyet az utolsó Hold-misszió, az Apolló 17 legénysége hozott magával, míg korábban a Holdról készült fényképeken bolygónk csak részben volt látható.
"Eddig a felvételig nem volt elképzelésünk arról, hogyan néz ki bolygónk messziről" - mondta Jay Belloli. "Olyan fotókat igyekszem bemutatni, amelyek tudományos szempontból fontosak, de érdekes látványt is nyújtanak, és sokszor szerintem fantasztikusak" - fejtette ki az amerikai kurátor, a California/International Arts Foundation munkatársa, a május 25-ig Bécsben látható Völlig Losgelöst (Zéró gravitás) kiállítás kezdeményezője.