25 éve mutatták be a Pesti Színházban a magyar színháztörténet egyik legsikeresebb darabját, A dzsungel könyvét, amelynek szövegkönyvét Békés Pál, dalszövegeit Geszti Péter írta, zenéjét pedig Dés László szerezte.
A darab ötletgazdája és rendezője Hegedűs D. Géza, aki 1993-ban gyermekeinek olvasta fel esténként Rudyard Kipling novellagyűjteményét. Ekkor fogalmazódott meg benne, hogy
ez az a mű, amiből egy minden generációnak szóló musicalt lehetne színpadra állítani.
Ezután egy több mint három évig tartó, igazi csapatmunka kezdődött, majd 1996. január 28-án tartották meg a bemutatót.
A negyed évszázad alatt a szereplők bőrébe száznál is több színész bújt bele Kútvölgyi Erzsébettől, Gryllus Dorkán, Szervét Tiboron, Józan Lászlón át Oroszlán Szonjáig. Kilenc Maugli, tizenegy Túna és tíz Sír Kán lépett már színpadra A dzsungel könyvében. Szállóigévé vált a színházi folyosókon az a mondás, hogy
„nincs Magyarországon olyan színész, akinek ne lett volna köze az előadáshoz.”
Borbiczki Ferenc Akelaként és Méhes László Káként az összes előadásban játszott, így több mint 1300 alkalommal szerepeltek a darabban, míg Reviczky Gábor csak néhány alkalmat hagyott ki Baluként. Borbiczki Ferenc még azt is kiszámolta, hogy egy előadáson 5-ször ugrik le a szikláról, ami 10 métert jelent. „Jó szerep, nagyjából 13 kilométert töltöttem már a levegőben.”
A jelenlegi szereposztásban Maugliként Reider Péter, Túnaként Rudolf Szonja, Bagiraként Majsai-Nyilas Tünde, Sír Kánként Karácsonyi Zoltán, Csilként Szántó Balázs látható.
A dzsungel könyve 25 éves születésnapi előadását január 30-án a VígSTREAMház közvetítéssorozatában élőben közvetítik. Az előadásra jegyet vásárolni korlátozott számban január 29-én, pénteken 23 óráig van lehetőség az alábbi felületen.