Kevés produkció mondhatja el magáról, hogy olyan hosszú időn át képes ugyanazzal a frissességgel, energiával és szeretettel megtölteni a nézőteret, mint a premier napján, a Mamma Mia! azonban pontosan ilyen. A közönség lelkesedése az elmúlt évtizedben semmit sem csökkent, több százezren élték már át a történet örömét, humorát és az ABBA‑dalok felszabadító erejét.
A musical nemcsak Budapesten vált legendává.
A Szegedi Szabadtéri Játékokon öt nyáron át volt kihagyhatatlan csúcspont, amivel máig rekordtartó. A premiert követően született kritikánkban Jász Annamária úgy fogalmazott: „Szirtes Tamás rendezése az egyszerű és bájos történetben és az ABBA-diszkográfiában vérprofin, az elvárásoknak megfelelve vezeti a nézőt, bevetve az elképesztő összhangban működő tömegektől kezdve mindent, amivel a nemzetközi színvonalat felülről súrolni lehet, miközben nem rugaszkodik messzire a 2008-as filmváltozattól és az eredeti elképzelésektől.”
A nagy visszatérés
A női főszereplőt, Donna Sheridant a szabadtéri premieren – majd ezt követően éveken át a kőszínházi változatban is – Kováts Kriszta alakította, aki közösségi felületén bejelentette, a Madách Színház meghívására három estén, július 4-én, 8-án és 12-én este 7 órakor ismét magára ölti egyik kedvenc szerepét, amit 2014 és 2023 között több mint százötvenszer tehetett meg.
Szirtes Tamás tíz évig dolgozott azon, hogy Magyarországon is bemutathassák a darabot, amely az ő keze alatt – a világon először non-replica változatban – vált olyan előadássá, amely egyszerre könnyed, humoros, érzelmes és látványos. A produkció az ország nagyvárosait is meghódította: sportcsarnokokban, arénákban, különleges helyszíneken találkozott a közönséggel, és az idei ősz sem telik majd Mamma Mia! nélkül: újabb városokba viszik el a művészek a musical életörömét.
Fejléckép: A Mamma Mia! című előadás jelenete (fotó/forrás: Madách Színház)
hírlevél












