Zenés színház

A walkür Bayreuthból

2010.08.13. 12:21
Ajánlom
Augusztus 21-én online is követhetik az operabarátok A walkür bayreuthi előadását.

A bayreuthi Siemens Ünnepi Estet idén augusztus 21-én rendezik meg. A nap délelőttjén a Volksfestplatzon a Tannhäuser filmes adaptációját vetítik, amely kifejezetten az ifjú generáció számára készült, délután és este pedig A walkürt tekinthetik meg nyilvános szabadtéri vetítésen az érdeklődők élő közvetítésben a Festspielhausból. Az elmúlt évekhez hasonlóan Wagner operája interneten is követhető lesz.

A 2010-es Bayreuthi Ünnepi Játékokon a Siemens AG - mint a Siemens Ünnepi Est névadó szponzora - és a Siemens Stiftung azt tűzi ki célul, hogy a nyilvános vetítés eszközével újabb célcsoportokat hozzon közelebb az opera műfajához. "A gyermekek számára szervezett vetítéssel nemcsak a következő zenebarát generációra gondolunk, hanem Richard Wagner munkásságának széles körű elfogadottságát és kortárs értelmezését is bővíteni szeretnénk" - jelzi Stephan Heimbach, a Siemens AG kommunikációért és kormányzati kapcsolatokért felelős vezetője, aki egyben a Siemens Stiftung elnöke is.

A Richard Wagner gyermekeknek elnevezésű kezdeményezés máris óriási közönségsiker. A jegyek fél óra alatt keltek el az előadásra, ami nem más, mint a Tannhäuser gyermekek számára készített, életkori sajátosságokat figyelembe vevő filmes adaptációja. Az új film a Katherina Wagner által elindított kezdeményezés részeként még több gyermek s fiatal számára tárja ki a kaput Richard Wagner művészete előtt.

A Siemens Ünnepi Est részeként a Siemens Stiftung támogatásával ennek az ifjúsági Tannhäuser-filmnek a vetítésére kerül sor a nap délelőttjén a Volksfestplatzon. Az esemény további vonzerőt jelenthet a gyermekes családok számára, hogy ellátogassanak a szabadtéri rendezvényre, amelyen 2009-ben több mint negyvenezer érdeklődő vett részt.

Délután a nézők tízezrei először ízelítőt kapnak A Nibelung gyűrűje tetralógiából, majd élő közvetítésben élvezhetik a Volksfestplatzon az idei Bayreuthi Ünnepi Játékok egyik fénypontját, A walkür előadását, amely várhatóan ifjak s öregek számára egyaránt a nyár egyik lenyűgöző élménye lesz. A nyilvános vetítés támogatója a Siemens Stiftung, amely ezzel is hangsúlyozni kívánja kultúra iránti elkötelezettségét.

Idén harmadik éve követhető online Siemens technológia segítségével az Ünnepi Est opera-előadása. Azok az operarajongók, köztük Wagner művészetének magyar barátai, akik nem tudnak személyesen elutazni Bayreuthba, szintén részesei lehetnek a nagyszerű élménynek: 14,90 euró megfizetésével online belépőjegyet válthatnak az előadásra. Ennek fejében a Siemens Ünnepi Est fő attrakcióját, A walkür előadását webstream formájában követhetik a www.siemens.com/festspielnacht vagy http://www.siemens.com/festivalnight címen, illetve a későbbiekben még egy alkalommal megtekinthetik a produkció felvételét ugyanezen az oldalon.

Az előadás rendezője Tankred Dorst, karmestere Christian Thielemann. A szereposztás: Johan Botha (Siegmund), Kwangchul Youn (Hunding), Albert Dohmen (Wotan), Edith Haller (Sieglinde), Linda Watson (Brünnhilde), Mihoko Fujimura (Fricka), Sonja Mühleck (Gerhilde), Anna Gabler (Ortlinde), Martina Dike (Waltraute), Simone Schröder (Schwertleite), Miriam Gordon-Stewart (Helmwige), Wilke te Brummelstroete (Siegrune), Annette Küttenbaum (Grimgerde), Alexandra Petersamer (Rossweisse).

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Megértés és tolerancia a középpontban – évadot hirdetett a Fesztiválzenekar

Don Giovanni-minifesztivál, A kékszakállú herceg vára, Wagner, Mahler, Mozart, világhírű énekes szólisták és hegedűművészek sora várja a BFZ közönségét a 2025–26-os évadban.
Klasszikus

15 sor klasszikus: Tenor-Passió

A Fidelio 15 sor címmel futó rovatát azért indítottuk el, hogy szubjektív módon mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás Orosz Balázs énekművész diplomahangversenyéről szól. 15 sor klasszikus zene.
Színház

„Meghallja-e a színház a segélykiáltásokat?” – itt a színházi világnapi üzenet

„Működhet-e a színház a különbözőségek együttélésének műhelyeként vérző traumáink figyelembevétele nélkül?” – Theodórosz Terzopulosz görög rendező sorai a színházi világnap kapcsán.
Zenés színház

Operaversenyt hirdet a Magyar Állami Operaház

A Magyar Állami Operaház 2025-ben első alkalommal rendezi meg az Országos Operaversenyt, amely elsősorban a magyarországi és határon túli intézmények énekesnövendékeit célozza meg.
Színház

Kazári András: „Még nem találtunk föl a színháznál jobbat”

Kazári András már kamaszként közel került a színházhoz, rajong a szakmájáért a mai napig. Az Újszínház művészét legfrissebb bemutatójuk, A hóhér kötele kapcsán a szerep kihívásairól, egy mesekastélyszerű színházépületről és a TikTok-generációról kérdeztük.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Egy történet, tizenhat variáció – különleges előadás a Pesti Vigadóban

Április 27-én a SZÓ • SZÍN • JÁTÉK sorozat következő előadásán az érdeklődők egy izgalmas, egyedülálló darabot láthatnak, Tóth Péter Stílusgyakorlatok című kabaré-operája új színeket és hangulatokat csempész a színházi élmények világába.
Zenés színház hír

Operaversenyt hirdet a Magyar Állami Operaház

A Magyar Állami Operaház 2025-ben első alkalommal rendezi meg az Országos Operaversenyt, amely elsősorban a magyarországi és határon túli intézmények énekesnövendékeit célozza meg.
Zenés színház gyász

Elhunyt Németh József operaénekes

A Liszt-díjas, érdemes művészt március 15-én, életének nyolcvanharmadik évében érte a halál. A Magyar Állami Operaház és a Szegedi Nemzeti Színház is megemlékezett a neves baritonról.
Zenés színház interjú

A maszk szabadsága – beszélgetés A cirkuszhercegnő három bonvivánjával

Hármas szereposztásban mutatta be februárban a Budapesti Operettszínház Kálmán Imre nagyoperettjét, a produkció legközelebb március végén lesz látható. Az előadásban a titokzatos artista, Mister X szerepét Sándor Péter, Laki Péter és Papp Balázs formálja meg.
Zenés színház interjú

„Benne van minden, ami egy nővel megtörténhet” – interjú David Yengibarian harmonikaművésszel

A Csokonai Nemzeti Színház Magyarországon elsőként mutatta be élőzenével, kőszínházi előadásként Astor Piazzolla María de Buenos Aires című tangóoperáját. A produkcióban fellép David Yengibarian örmény harmonikaművész, aki harminc éve él és alkot Magyarországon, és aki maga is Piazzolla szerelmese.