Idén immár ötödik alkalommal ítélték oda az elmúlt évad legsikeresebb új musicalbemutatójának járó Arany Kotta Díjat a szakmai zsűri és a közönség összesített véleménye alapján. A zsűri tagjai Kútvölgyi Erzsébet és Siménfalvy Ágota művésznők valamint Galambos Attila író, műfordító voltak. A speciálisan zenés színházi produkciókra fókuszáló elismerést június 25-én adták át a Fame – A hírnév ára című előadást követően.
A darab hazánkban először 1996-ban volt látható a Thália Színházban. A legendás produkciót, amelyet a Toldi Mária által vezetett Vasutas Musical Stúdió növendékei adtak elő – és melyben Somogyi Szilárd maga is színre lépett – Miklós Tibor rendezte. A Budapesti Operettszínházban a musical 2015. június 26-án debütált az amerikai változtatásokat követő, felújított formában.
Somogyi Szilárd rendező a darab aktualitásáról elmondta, hogy a Fame szívügye volt, és szerette volna olyan formában színre vinni, hogy az tükrözze a két évtizeddel ezelőtti produkció óta a világban végbement változásokat. "Megpróbáltam megmutatni a hírnév árnyoldalát, illékonyságát, hogy a csillogásból mennyire gyors út vezethet a süllyesztőbe. Úgy gondolom, hogy a Fame-nek ez a dimenziója az elmúlt húsz évben sokkal hangsúlyosabb lett."
Szulák Andrea: "Az emberi lélekkel nem lehet gyurmázni"
Kemény munka, áldozat és harc. Miss Sherman nem ígér könnyű éveket a művészeti iskolásoknak a Fame – A hírnév ára című musicalben. A szigorú igazgatónőt Szulák Andrea formálja (Nádasi Veronikával váltva) a Budapesti Operettszínházban.
A színész-énekesnővel készült interjúnk itt olvasható.