Zenés színház

Az operett megoldást kínál és reményt ad az embereknek

Beszélgetés Kalocsai Zsuzsa operettprimadonnával
2020.08.03. 14:00
Ajánlom
A Budapesti Operettszínház művésze, Kalocsai Zsuzsa operettprimadonna is fellép az idei Budavári Palotakoncerteken. A Jászai Mari-díjas művésznővel nemcsak a műfajjal való első találkozást idéztük fel, de egyebek mellett arról is beszélgettünk, mi az a pótolhatatlan érték, amit manapság is nyújt számunkra.
_E_L8815-135659.jpg

Kalocsai Zsuzsa (Fotó/Forrás: Gordon Eszter / Co-Opera)

Milyen dalokkal készül az idei gálára?

A Rózsám, viruló kis rózsám című dallal, Huszka Jenő Mária főhadnagy című operettjéből, és a Mi kell a férfiaknak című dallal.

A két zeneszerző közül melyik áll közelebb az Ön szívéhez?

Mindkettőjüket szeretem, zseniális szerzők voltak mindketten. Valamiért sokkal több Lehár dalt éneklünk, pedig Huszka Jenő – aki édesapám egyik nagy kedvence volt – szintén csodálatos melódiákat írt. Nagyon hajlékony, érzelmes, szívhez szóló és fülbemászó dallamokat adott nekünk. Nem is értem, miért nem futott be világkarriert, pedig méltó társa lehetne Lehárnak és Kálmánnak.

Most végre újra kezdjük felfedezni a dalait, egyre többször hallhatjuk koncerteken is, aminek nagyon örülök.

Ön szerint miért különleges rendezvény a Budavári Palotakoncert?

Mert minden adva van egy igazán különleges élményt nyújtó estéhez. A finom, elegáns helyszín, a nívós produkciók, a fantasztikus zenekar és egy hatalmas közönség, akikkel most végre újra találkozhatunk. Én hiszek a személyes találkozások erejében, de manapság sajnos egyre inkább háttérbe szorulnak.

_E_L8368-115254.jpg

Kalocsai Zsuzsa (Fotó/Forrás: Budapesti Operettszínház)

Az idei gála címéül éppen ezt a szót választották. Ha már találkozások: Ön hogy emlékszik vissza az operett műfajjal való első találkozásra?

Elég későn történt meg ez a találkozás. A Bartók Béla Konzervatóriumba jártam már, amikor az énektanáraim, Kerényi Miklós György és Gencsy Sárika - akik csodálatos emberek, remek pedagógusok voltak, és akiknek nagyon sokat köszönhetek – ajánlották, hogy jelentkezzem az Operettszínház kórusába, mert ott nemcsak színpadi gyakorlatot szerezhetek, de megkereshetem azt a pénzt is, amire a tanulmányaim mellett szükségem van. Elmentem először megnézni egy előadást, a Marica grófnőt, Domokos Zsuzsival a címszerepben, aki primadonna volt, miközben szintén a konzervatóriumba járt órákra. Akkor fertőződtem meg.

És mi volt az a varázs, ami elbűvölte?

Ezt nem lehet megmagyarázni. A varázs épp attól varázs, hogy megfejthetetlen, de egyszer csak azon kapod magad, hogy nem tudsz meglenni nélküle. Talán az, hogy meg tudja oldani az embereknek az életét legalább arra a kis időre, amíg az előadásokat nézik. Az operákkal ellentétben az operettnek mindig pozitív kicsengése van. Megoldást kínál, és reményt ad az embereknek.

Budavári Palotakoncert 2020 - Operett Gála - Találkozások

Budai Vár, Oroszlános Udvar, 2020. augusztus 8. 20:30

További információ és jegyvásárlás ide kattintva>>>

Fejléckép: Kalocsai Zsuzsa (fotó: Gordon Eszter / Co-Opera)

Támogatott tartalom

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Koreai tenor nyerte a 6. Nemzetközi Marton Éva Énekversenyt

A szeptember 7-én a Zeneakadémia Nagytermében tartott döntőn tizenkét énekes mutathatta meg tehetségét, amely után a zsűri a koreai Jihoon Parkot találta a legjobbnak.
Színház

Kortárs és klasszikus darabokkal vág neki az új évadnak a Budaörsi Latinovits Színház

Alföldi Róbert újra Székely Csaba-darabot visz színre, Hegymegi Máté először rendez – évadot nyitott a Budaörsi Latinovits Színház. A társulat három új taggal vág neki a 2024/25-ös szezonnak.
Könyv

Az Angelus-díj rövidlistájára is felkerült Totth Benedek kötete

Továbbra is szoríthatunk a magyar szerzőért, akinek itthon Margó-díjjal kitüntetett Holtverseny című regénye versenyben van rangos lengyel elismerésért. A végső nyertes nevét októberben jelentik be. 
Vizuál

Fordított tárgyak – a kortárs művészet kontextusát vizsgáló kiállítás nyílt a Ludwig Múzeumban

Mintegy háromszáz műtárgyon keresztül a kortárs képzőművészetben egyre elterjedtebbé váló hagyományos kézművestechnikák jelenlétének okait és különféle jelentéseit vizsgálja a Fordított tárgyak című új időszaki kiállítás a Ludwig Múzeumban.
Vizuál

A fotózás Oscarjára esélyes a Fidelio állandó vendégszerzője

Hegedűs Ákos / morpho, a Fidelio állandó vendégszerzője screenagerektől szóló sorozatával bekerült a rangos International Photography Awards utolsó fordulójába.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Mozart-gyerekdarabbal várja az ifjúságot az Operaház

Fiatal alkotók és előadók produkciójában mutatja be Mozart 12 évesen írt, Bastien és Bastienne című vígoperáját a Magyar Állami Operaház. A vidám szerelmi történetet Menotti A telefon című gegoperájával párban látható.
Zenés színház hír

Átadták az idei Honthy-díjakat az Operettszínházban

Szeptember 2-án tartotta 2024/2025-ös évadnyitót a Budapesti Operettszínház, amelyen beszédet mondott Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár és Kiss-B. Atilla Kossuth-díjas operaénekes, a teátrum főigazgatója. Az eseményen sor került a Honthy-díjak ünnepélyes átadására is.
Zenés színház hír

Az egyik legrangosabb nemzetközi operadíjra jelölték a Valuskát

Eötvös Péter utolsó operája az ősbemutatók kategóriájában szerepel az elmúlt évad legnagyobb operai teljesítményeinek odaítélhető International Opera Awards jelöltjei között.
Zenés színház ajánló

A Varázsfuvolával folytatódik az Operabeavató sorozata

Ismét Mozart-operával várja közönségét ősztől az Operabeavató csapata a Magyar Zene Házában Dinyés Dániel és Göttinger Pál vezetésével, ismert és feltörekvő operaénekesek közreműködésével.
Zenés színház interjú

Valóság és absztrakció határán – Almási-Tóth András a Nixon Kínában bemutatójáról

A 2024/25-ös évad elején az Eiffel Műhelyház különleges tereit felhasználva rendezi meg Almási-Tóth András John Adams egyik legsikerültebb és legkülönlegesebb dokumentarista operáját.