A Digi 24 hírtelevízió szerint Cioloș a kormányülésen kérte Alexandrescu lemondását, és ő eleget is tett a kérésnek.
A 2015 novemberében hivatalba lépett román szakértői kormánynak Alexandrescu a harmadik minisztere, aki a kormányfő kérésére mondott le.
Mint arról korábban mi is beszámoltunk, több előadás elmaradt a Bukaresti Nemzeti Operában, mert az ott dolgozók sztrájkba kezdtek.
A problémák az új főigazgató, Tiberiu Soare áprilisi kinevezésével kezdődtek; az új igazgató kinevezése után rögtön visszaminősítette Johan Kobborgot a művészeti igazgatói tisztségből a balettkar tagjává. Ez több művésznél is kiverte a biztosítékot, és tüntetésen álltak ki Kobborg mellett. Az operaház művészeinek másik fele szintén megjelent a tüntetésen, és nacionalista megnyilvánulásaikkal tiltakoztak a külföldi vendégművészek és Kobborg ellen.
Majd fordult a kocka; a román kulturális miniszter újra kinevezte Kobborgot a bukaresti opera művészeti vezetőjévé, és a saját maga által leváltott főigazgatót, George Calint is újra pozícióba helyezte, igaz, csak ideiglenesen, három hónapra.
Balhé Franciaországban: színészek foglaltak el színházakat
Elmaradtak az előadások április 26-án este Franciaország legjelentősebb állami színházaiban, miután tiltakozó szabadúszó művészeti dolgozók elfoglaltak több kulturális intézményt. Az akció még most is tart.
Ám ez a lépés sem tetszett mindenkinek; a George Calin főigazgató és Johan Kobborg művészeti igazgató visszavétele ellen tiltakozó alkalmazottak április 20-án nagygyűlést tartottak, amelyre várták Vlad Alexandrescu kulturális minisztert is, ám mivel az nem ment el, megtagadták az aznapi előadás megtartását.