A Budavári Palotakoncert két producere, Vadász Dániel és Nacsa Olivér 2013-ban azzal az a céllal hozta létre az első operett-gálát az Oroszlános udvaron, hogy a színházi évad nyári csöndjét megtörjék és az impozáns környezetben a lehető legtöbb emberhez eljuttassák a ma már hungarikumként jegyzett magyar operett műfaját, mely világmárka lett.
A Budapesti Operettszínház idén is a kezdeményezés mellé állt és a két estés rendezvény műsorának magas színvonaláról ezúttal is a teátrum legnagyobb sztárjai gondoskodnak. 15 szólista, 20 fős balettkar és a teátrum 50 fős szimfonikus zenekara Makláry László dirigálásban, valamint KERO® látványos rendezése jelenti a garanciát a sikerre. A műsor látványvilágát pazar pirotechnikai elemek teszik még egyedibbé.
A műsorvezetői feladatokat az idei két estén Verebes Linda és Pindroch Csaba látja el. Vadász Dániel producer elmondta, minden évben szeretnének olyan művészeket, ismert embereket felkérni a házigazdai teendők ellátására, akik más műfajban bizonyítottak, de kötődnek az operetthez, s szeretnék még népszerűbbé tenni a műfajt. A Pindroch-Verebes színészházaspár külön örült a felkérésnek, hiszen sok film- és drámai szerep mellett mindketten játszottak már operettben - Pindroch Csaba elárulta, Kálmán Imre Marica grófnőjében léptek színpadra, bár nem ugyanabban az előadásban, ráadásul Verebes Linda, édesapjának köszönhetően már gyerekkorában rengeteget járt az Operettszínházba, mondhatni, génjeiben hordozza a műfajt. Elmondásuk szerint fantasztikus megélni azt a sikert, amit az operett biztosít a benne fellépőknek.
Nem a műsorvezetők személye az egyetlen újdonság az idei Budavári Palotakoncerten. A műsorban lesznek meglepetésszámok, de természetesen olyan remekművek részletei is láthatók-hallhatók majd, mint a Marica grófnő, A Csárdáskirálynő, a Mária főhadnagy, a Cirkuszhercegnő, A víg özvegy, a Leányvásár, a Mágnás Miska, a Luxemburg grófja, a Viktória, A mosoly országa és a Cigányszerelem. Nemcsak a legismertebb és legnagyobb magyar operett-szerzők dallami csendülnek majd fel, hanem olyan mára talán elfeledett alkotók slágerei is hallhatóak majd, mint Farkas Ferenc. A meglepetés számok között így olyan csemegéket is tartogatnak a szervezők a közönség számára, mint az Operettszínház jövő évi bemutatója, a Csínom Palkókét száma. A legnagyobb szerzők operett-melódiái között pedig hallható lesz egy-egy kevésbé ismert darabjuk, mint például az Éva, A hollandi menyecske, a Giuditta vagy Eisemann Mihály Zsákbamacska című operettjének egy-egy slágere. Így a két részes, 6 tematikus blokkra bontott gálaműsor teljes átfedést nyújt az operett-irodalomról.
A szervezők nem titkolt célja volt, hogy a Budavári Palotakoncert rendezvénysorozat idővel fesztivállá nője ki magát. Ennek fényében az idei rendezvény keretein belül, augusztus 9-én, szombaton 15:00 órától operett-szimpóziummal várják az érdeklődőket. A zenés, ám de kötetlen beszélgetésen az operett műfaját jól ismerő külföldi és magyar színházi szakemberek, például a Szentpétervári Zenés Komédia Színház igazgatója, Jurij Schwarzkopf, a Bukaresti Ion Dacian Nemzeti Operett Színház direktora, Razvan Ion Dinca, Glatz Attila, a Salute to Vienna amerikai és kanadai koncertsorozat ötletgazdája és tulajdonosa, valamint természetesen az Operettszínház főigazgatója, Kerényi Miklós Gábor vesznek részt és nyújtanak betekintést egy kicsit a kulisszák mögé. Teszik mindezt természetesen jó sok zenével és tánccal kísérve, a Budapesti Operettszínház fiatal tehetségeinek közreműködésével. Hasonlóan kötetlen hangulatban, ezt követi egy zenés kvízjáték, értékes nyereményekkel és Nacsa Olivér műsorvezetőnek köszönhetően rengeteg humorral. A két programra a belépés ingyenes, a helyszín természetesen ezúttal is az Oroszlános udvar. A szervezők szeretettel várják az érdeklődőket és a sajtó képviselőit is.
A Budavári Palotakoncertet csakúgy, mint a tavalyi évben, idén is a Magyar Televízió rögzíti és tűzi műsorra több alkalommal is, több millió emberhez eljuttatva ezáltal a nem mindennapi műsort.
A gálaesten fellép: Bordás Barbara, Fischl Mónika, Frankó Tünde, Kállay Bori, Boncsér Gergely, Dolhai Attila, Vadász Dániel, Dancs Annamari, Kékkovács Mara, Oszvald Marika, Szendy Szilvi, Faragó András, Peller Károly, Kerényi Miklós Máté és Gömöri András Máté.