A Kabaré című darabot mutatja be Alföldi Róbert rendezésében a Budapest Bábszínház április 13-án, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. Alföldi Róbert a Sade márki 120 napja című produkció után ismét egy kísérletező előadást készít, ezúttal Joe Masteroff, John Kander és Fred Ebb musicaljéből, amely először lesz látható bábszínházi feldolgozásban. Alföldi számára nem idegen a bábok világa: a Budapest Bábszínházban rendezett korábbi előadása mellett a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész osztályaival is több alkalommal dolgozott. A Kabaréban egykori tanítványai közül hét művész látható, köztük a főszerepeket alakító Bercsényi Péter és Mórocz Adrienn. A Vörös Róbert fordításában, Varró Dániel magyar dalszövegeivel készülő produkció zenei vezetője Wagner-Puskás Péter, koreográfusa Gergye Krisztián. A 18 éven felülieknek ajánlott előadás élő zenei kísérettel, kétzongorás változatban látható. A bemutató kapcsán a Budapest Bábszínház profiljának alakulásáról is kérdeztük a Konferansziét alakító Bercsényi Pétert.
Hajdu Szabolcs rendezi a Maladype Színház legújabb bemutatóját. Az Ernelláék Farkaséknál című előadás bemutatóját április 17-én tartják a Maladype Bázison. A rendező első alkalommal dolgozik együtt a társulattal, amelynek tagjaihoz több vendégművész is csatlakozott, akik Hajdu Szabolcs olyan korábbi munkáiból lehetnek ismerősek, mint a Békeidő, a Front vagy filmes vonalról a Bibliothéque Pascal és a Fehér tenyér. A készülő előadásról, a színházi feladatok fontosságáról, valamint munka és magánélet viszonyáról kérdeztük a rendezőt, Hajdu Szabolcsot.
A Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében a Budapest Music Centerben ad két hangversenyt Bach szólószvitjeiből Rohmann Ditta csellóművész április 17-én és 18-án. Rohmann Ditta, generációjának egyik kiemelkedő csellistája a múlt évben játszotta lemezre Bach hat gordonkaszvitjét, a hangszer repertoárjának kultikus darabjait. A fiatal művésznő most két egymást követő napon szólaltatja meg a teljes sorozatot. „Bach szvitjei - vallotta a művésznő - egy csellista számára olyanok, mint a mindennapi kenyér: tizenévesen megoldandó zenei és technikai feladatként szembesül velük, az érett művésznek pedig a legnagyobb kihívást jelentő, csodálatosan sokszínű és mindig más-más jelentésréteget felmutató előadási darabok, amelyek egy egész emberöltő alatt sem fedik fel minden titkukat. Rejtett vágyam volt, hogy egyszer lemezre vegyem az összes szvitet, és megmutassam saját olvasatomat." Bach-hal való kapcsolatán kívül speciális, öthúros hangszeréről is mesél Rohmann Ditta.
Tallér Zsófia Leánder és Lenszirom című, új meseoperáját mutatja be az Erkel Színház a hétvégén. Az előadást Zsótér Sándor viszi színre. Az Operaház minden gyerekkorosztály számára szeretne előadást repertoárra tűzni és műsoron tartani, megszerettetni velük az operát. A produkciót nyolc éves kortól ajánlják. Tallér Zsófia szerint a gyerekeknek nem szabad infantilisen írni, komolyan kell venni őket. Szellemes és eseménydús történettel csábíthatók el, ezért választotta alapanyagul Szilágyi Andor meséjét.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére április 12-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.