Kritikám alul. 365 - Minden lapra egy zene címmel jelent meg Ókovács Szilveszter új kötete, amely a szerző több mint egy tucat orgánumban 2001 és 2010 között közreadott zenei kritikáiból válogat. A Helikon Kiadó gondozásában megjelent kötetről a szerzőt, a Magyar Állami Operaház igazgatóját, Ókovács Szilvesztert kérdeztük.
Közel három hónapja ért véget a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató verseny, amelynek segítségével az egész ország megtudhatta, milyen kiváló fiatal hagyományőrzők élnek és dolgoznak az országban. A tervek szerint a műsor harmadik évadát gyerekek számára hirdetik majd meg. A folytatás kapcsán eddig benyomásairól a Fölszállott a páva férfi műsorvezetőjével, Novák Péterrel beszélgetünk.
Hogy válik a tekintélyes olasz műgyűjtő a küldeményművészet pápájává? Mi okból jut el odáig egy művészi egó, hogy saját magával helyettesítse az egész művészettörténetet? Guglielmo Achille Cavellini művészete, a konceptuális ön-promóció, a hivatalos művészetkritika és a piac eszközeit ironikusan fel- és kihasználva, a kapcsolatművészet hálóján keresztül az egész világot „meghódította". Az olasz művész hazánkba is eljutott, ahol egy kiállítást is rendeztek neki 1980-ban. Cavellini legfontosabb magyarországi kapcsolatával, a mostani, Ludwig Múzeumban nyílt kiállítást kurátorként jegyző Galántai Györggyel az olasz művésszel való találkozásról és az augusztus végéig látható tárlat anyagáról beszélgetünk.
Az idei évben is kicsiket és nagyokat egyaránt vár a Művészetek Völgye július 25. és augusztus 3. között. A 24. alkalommal megrendezendő rendezvénysorozat program- és marketing igazgatója, Jakab Natália az idei újdonságok mellett a klasszikus zenei programokról is mesél.
Idén negyedik alkalommal rendezik meg az ARTplacc kortársművészeti fesztivált Tihanyban. A rendszerváltás előtt a Balaton hagyományosan a keleti és nyugati világ találkozópontja volt Európa szívében. Az ARTplacc ezt a hagyományt kívánja feleleveníteni. A páneurópai kortársművészeti piknik fókuszában a képzőművészet áll, de a többi művészeti ág reprezentálására is nagy hangsúlyt fektetnek a különböző helyszíneken. Az elsősorban kereskedelmi célú galériák mellett nemzetközi egyetemi workshop, független kurátori projektek, multikulturális társművészeti programok és gasztrofesztivál várja az érdeklődőket. Még több részletet árul el a július 16. és 20. között zajló fesztiválról az esemény egyik főszervezője, Kaplár F. Krisztina.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére július 13-án, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.