Zenés színház

Foci a színpadon és élőben – különleges előadásra készül a Puskás musical csapata

2021.06.15. 12:15
Ajánlom
Rendhagyó előadásnak lehetnek szemtanúi a Puskás musical június 19-i előadására jegyet váltó nézők: jegyükért ugyanis az előadás megnézése mellett a Magyarország-Franciaország EB-mérkőzést is a nézőtérről szurkolhatják végig, a szervezők ugyanis egy, a színpadon felállított óriás kivetítőn élőben közvetítik a meccset.

„Érdemes lesz a családosoknak a Margitszigetet választani, hiszen közösen szórakozhatnak és élhetik át a valós futball és a színpad nagyjai által nyújtott élményt” – nyilatkozta Bán Teodóra a Margitszigeti Színház ügyvezetője és művészeti vezetője.

Juhász Levente zeneszerző, Galambos Attila szövegíró és Szente Vajk író-rendező minden idők legsikeresebb magyar futbalistájának történetét álmodta színpadra, musicalként megmutatva Puskás Ferenc buktatókkal tűzdelt életét. A valóság elevenedik meg a dalokban, hiszen a szereplők, az események mind-mind a múlt nagy alakjai.

Az előadás nem csupán a fociról szól: emberi kapcsolatok, politikai játszmák, egy letűnt rendszer értékrendje elevenedik meg a színpadon.

A ’40-es ’50-es évek Magyarországát ikonikus helyszínek és élethelyzetek jelzik, miközben Kovács Yvette Alida jelmezein keresztül igazi időutazásban van része a nézőknek. Az élményről, illetve a szurkolói hangulatról 22 színész, 60 táncos és 30 gyerekszínész gondoskodik.

Miközben a színpadon a legendás Aranycsapat tündöklését látja a közönség, a sporttörténet a szemünk előtt íródik majd: a színpadon felállított óriás kivetítőn egy élőben zajló rangadót is láthatnak majd a nézők. A Magyarország-Franciaország mérkőzést 15 órától közvetítik, így érdemes lesz előbb kilátogatni a Margitszigetre.

A Puskás, a musical június 17-i, és a különleges, EB-meccsel egybekötött 19-i előadására az alábbi oldalon válthatók jegyek.

Fejléckép forrása: Margitszigeti Színház

Támogatott tartalom.

Margitszigeti Színház

Budapest reprezentatív nyári színháza a Margitszigeten a Margitszigeti Színház.

A Margitszigeti Színház Nkft. az 1938-ban megnyitott és azóta üzemelő, épített, aréna jellegű nézőterű színház üzemeltetője, melynek területén áll a műemlék Víztorony-kilátó.

A nyári színház fontos és jelentős helyet tölt be a főváros életében, mint a gazdagon zöld környezetben álló közösségi helyszín is, és mint a városban élő polgárok kedvelt szórakozóhelye, amely a hazai és külföldi közönség kiszolgálásban egyaránt fontos kulturális központnak tekinthető.

A patinás nyári színház a 2013-ban elvégzett, jelentős felújítást követően immár 3000 fő néző fogadására alkalmas. A fedett, nagyméretű, technikailag jól felszerelt színpad a szcenírozott előadások, operák, valamint operett-, musical-, balett- és táncelőadások színpadra állítására kiváló helyszín.

A színház fő profilja elsősorban a nagyprodukciók bemutatása, a klasszikus zenei szimfonikus koncertek mellett a könnyűzenei események meghívása is. A produkciók létrehozása, bemutatása saját vállalkozásban történik, több esetben együttműködésben a hazai színházakkal, mint például az Magyar Állami Operaházzal és a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral, valamint a nemzetközi színtérről meghívott külföldi művészekkel és társulatokkal.  Számos nagy bemutató és nemzetközileg elismert művész fellépése színesíti és gazdagítja a nyár közel négy hónapjában nyitott nyári színház minőségi és választékos kínálatát.

A színház célja a válogatással, hogy lehetőség szerint minden korosztály, kultúrát fogyasztó és színházba járó közönség megtalálja a kedvére való produkciót.

A Margitszigeti Színház Mindenki színháza.

Legolvasottabb

Zenés színház

Új fénytörésben – Barta Dóra a Turandotról

Hosszú idő után új rendezésben láthatjuk az Operaházban Turandot, a kínai hercegnő történetét. Barta Dóra rendező-koreográfussal a novemberi bemutató kapcsán beszélgettünk.
Vizuál

Gusztustalanul jó ez a film – A szer kritika

Coralie Fargeat filmje egy igazán provokatív allegórián keresztül mutat rá, hogy a modern kori szépségfelfogásunk egyenes úton vezethet az öngyűlölethez. A szer egyszerre abszurd médiakritika, nyomasztó lélektani dráma és provokatív testhorror.
Színház

Elhunyt Tatár Eszter rendező

A Jászai Mari-díjas alkotót, aki a MMA Színházművészeti Tagozatának Díját is elnyerte, kilencvenkét éves korában érte a halál. Munkásságáról egykori munkahelye, a Nemzeti Színház emlékezett meg.
Klasszikus

Kundera művére fókuszál a Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja

Minden évben egy-egy irodalmi alkotás köré szerveződik a kamara.hu zenei programja, ezúttal A lét elviselhetetlen könnyűsége című regény a vezérfonala a fesztiválnak, amelyen világhírű zenészek lépnek fel november 14. és 17. között.
Vizuál

Kiosztották a Verzió Filmfesztivál díjait

November 10-én adták át a 21. Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál elismeréseit: a zsűri az Apa, Az életed nélkülem, a Queendom, a Nincs más föld, valamint a Dalok a lassan égő földről című alkotásokat ítélte a legjobbnak.

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Trapézon tüllben – zenés előadás anyaságról és primadonnaságról

Magánprodukcióban, saját finanszírozásban mutatja be Bordás Barbara és Kékkovács Mara a Göttinger Pál által számukra írt Trapézon tüllben című új magyar darabot. A produkció premierje december 2-án lesz az Art-Színtérben, Őze Áron rendezésében.
Zenés színház interjú

Kelemen Fanni: „Fel kell mutatnunk a művészet értékeit”

Kilenc szerepet visz az évadban, köztük a közelgő premier, a Hamupipőke egyik mostohanővérét. Mindeközben szakdolgozatot ír, és egy monodráma előadására készül. Nem véletlenül Kelemen Fanni kapta idén a Marsallbot-díjat. A Budapesti Operettszínház tehetséges fiatal művészével beszélgettünk.
Zenés színház interjú

Új fénytörésben – Barta Dóra a Turandotról

Hosszú idő után új rendezésben láthatjuk az Operaházban Turandot, a kínai hercegnő történetét. Barta Dóra rendező-koreográfussal a novemberi bemutató kapcsán beszélgettünk.
Zenés színház interjú

Az ellentmondásokban rejlő erő – Tulassay Ádám az Operaház új Requiem-produkciójáról

Verdi Requiemje egyházzenei alkotás vagy színpad nélküli opera? Mi áll a középpontjában, a halálfélelem vagy a bizakodás? Ezekre a kérdésekre is keresi a választ az OPERA új produkciója, melynek kapcsán a rendezővel, Tulassay Ádámmal beszélgettünk.
Zenés színház hír

Dénes István, Fokanov Anatolij és Lőcsei Jenő az OPERA új örökös tagjai

Csányi János magánénekest és Kovács Béla klarinétművészt posztumusz emelték soraikba az örökös tagok, mellettük többek közt Pasztircsák Polina és Farkasréti Mária operaénekesek és Rajna Martin karmester munkáját is díjazta az OPERA vezetése.