A májusi premier előzménye, hogy a Nagymező utcai teátrum 2021 telén bemutatta a német szerzőpáros Rozsda lovag és Fránya Frida című musicaljét, amelyet a Kálmán Imre Teátrum, vagyis a produkció eredeti helyszíne helyett – a családok fokozott érdeklődése és az előadás kirobbanó sikere okán – jelenleg is a nagyszínpadon láthatnak a legkisebbek és az örökifjak egyaránt. Kiss-B. Atilla Kossuth-díjas operaénekes, az Operettszínház főigazgatója korábban így méltatta az előadás alkotóit és szereplőit: „Bozsik Yvette varázslatosan mesél a felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt! Vati Tamás díszletei pontosan olyanok, amilyeneket a legkisebbek is nagyon szeretnek.
Ők maguk szívesen belebújnának ezekbe a díszletekbe, bútorokba és belaknák ezeket a tereket,
Berzsenyi Krisztina jelmezei pedig ismét káprázatosak! A produkcióban szereplő művészek fiatalok, akiknek játéka közel áll a gyerekek lelkéhez.”
Bozsik Yvette a nemrégiben megtartott olvasópróbán elmondta, hogy a mese műfajában nincsenek szabályok, a képzeletnek a végtelen szab határt, így a színpadon bármi megtörténhet. A színházi alkotó hozzátette: a családi musical dalai fülbemászóak, amelyek – hasonlóan a „Rozsda lovag-sorozat” előző előadásaihoz – ezúttal is hamisítatlan operettszínházi családi élményt nyújtanak majd a nézőknek.

Jelenet a korábbi előadásból, a Rozsda Lovag és Fránya Fridából (Fotó/Forrás: Art&Lens Photography / Budapesti Operettszínház)
A darab története szerint Rozsda lovag kalandjai tovább folytatódnak: egy otthontalan szellem kísért lakhelyén, a Páncélvárban, majd Koksszal, a házisárkánnyal kísértetshow-t rendez. Összesereglik számos vasvitéz és bádoglovag, jelen van Szélvész várkisasszony, Ólomláb király az elfuserált udvari írnokával, Pacapocokkal, és természetesen megjelenik maga Rozsda lovag is. Végül egy fényes lovagi tornának lehetünk tanúi, amely óriási meglepetést tartogat Rozsda lovag számára.
Az előadást Dénes Viktor, Kelemen Fanni, Sándor Péter, Blénesi Zsolt, Tassonyi Balázs, Oláh Tibor, Antolovics Péter, Magócs Ottó, Vajda Zoltán Richárd, Tóth Norbert és Bartus Berci játsszák. A produkció játékmestere és koreográfusasszisztense Gombai Szabolcs Harangozó Gyula-díjas művész, a vizuális látványért Somfai Péter felel, az új bemutató zenei vezetője Tassonyi Zsolt.
Fejléckép: A Rozsda lovag és a kísértet szereplő- és alkotógárdája (fotó/forrás: Janus Erika / Budapesti Operettszínház)