Peter Theiler intendáns szerint Gluck és kortásai a barokk formanyelv megújításával jelentős lökést adtak a klasszikus stílus kialakulásának. Mint hangsúlyozta: a legrangosabb barokk zenei előadókat sorakoztatják fel a július 28-ig tartó eseménysorozatban. A negyedik Gluck fesztivál nyitóestjén, július 20-án a Collegium 1704 nevű prágai barokk zenekar lép fel Václav Luks vezényletével, a koncert szólistája Adriana Kucerová lesz. A koncerten nemcsak Gluck-műveket adnak elő, hanem megszólaltatják a cseh kortársak, Jirí Antonin Benda, Josef Myslivecek, Jan Ladislav Dusík és Antonin Reicha kompozícióit is.
Az 1750-es prágai karneválra komponált Ezio címszerepét Judita Nagyová alakítja július 21-én, az Accademia Bizantina kiváló régizenei együttest - kiegészítve a nürnbergi zeneakadémistákkal - Nicola Valentini vezényli. A gyerekeknek az Armide ifjúsági változatát mutatják be, ebben is az egyetemi hallgatókkal, valamint a színház operastúdiójának énekesei játszanak. A régizenében nagy tekintélyű Hervé Niquet és a Le Concert Spirituel egy másik kortárs, Johann Christoph Vogel Az aranygyapjú című alig ismert operáját koncertszerűen adja elő.
A nürnbergi társulat balettigazgatója és vezető koreográfusa, Goyo Montero a Don Juan-mítoszt fogalmazza újra Gluck zenéjére. Különleges estet láthat, aki a Médea Prágában című előadásra vesz jegyet. Martina Gedeck, a részben Magyarországon forgatott Schumann-film, és Szabó István Az ajtójának szereplője A másik élet címmel egy monodrámát ad elő, amelybe Benda-, Gluck-, Rosetti- és Mozart-muzsikát szőnek. A záróhangversenyen a barokk ének sztárja, Vivica Genaux lép pódiumra az Accademia Bizantinával.
A fesztivál alkalmából kétnapos szimpóziumot is szerveznek: szombaton és vasárnap a salzburgi Nemzetközi Gluck Társasággal, a Bayreuthi Egyetemmel, a thurnaui Zenés színházi Kutatóintézettel, valamint mainzi Irodalmi és Tudományos Akadémiával együttműködésben beszélnek a résztvevők a mai előadásmód és a tudomány kölcsönhatásáról, a szervezők élénk vitára számítanak.