Augusztus végéig húsz helyszínen kétezer művésszel hetven produkciót - köztük koncerteket, színházat, balettet, operát és néptáncot - láthat a nagyközönség.
Júliusban komolyzenei koncertek lesznek a Dubrovniki Szimfonikusok előadásában, hazai és külföldi vendégszólisták és zenekarok közreműködésével. Fellép a Bécsi Filharmonikusok, a Normandiai Kamarazenekar, Enrique Bátiz mexikói zeneszerző és zongoraművész, Philippe Entremont francia, Andrej Gugnin és Jurij Favorin orosz, Michele Campanella olasz, Andrew Tyson angol Ivo Pogorelić szerb, valamint Aljoša Jurinić horvát zongoraművész.
Színházi és más bemutatókat július 13-tól tartanak, olyan világhírű íróktól láthat előadásokat a közönség, mint Moliére, Carlo Goldoni, William Shakespeare vagy Szophoklész. A rendezvényt kísérő programok között könyvbemutatók, filmvetítések és kiállítások is szerepelnek.
A Dubrovniki Nyári Játékokat a Zágrábi Filharmonikusok zárják Ivo Lipanović karmester vezetésével, Dubravka Šeparović Mušović mezzoszoprán és Valentina Fijačko Kobić szoprán, valamint a Henschel-kvartett közreműködésével.
A Dubrovniki Nyári Játékok a legrégebbi és legtekintélyesebb horvátországi fesztivál, amelyet 1956 óta rendeznek meg.