A musicalrajongók türelmetlen várakozása nem véletlen, hiszen az ismert alkotók mellett a pazar szereposztás és a romantikus nagyszínpadi helyszín is sikeres előadást jósol. A darab szerzői: Szente Vajk, Galambos Attila és Juhász Levente, rendezője Szente Vajk, producere Szabó László.
A főbb szerepeket Miklósa Erika, Polyák Lilla, Feke Pál, Szerednyey Béla, Náray Erika, Veréb Tamás, Ember Márk, Fehér Tibor, Gubik Petra, Kovács Gyopár, Katona Kinga, Nagy Sándor, Serbán Attila, Berettyán Sándor és Barabás Kiss Zoltán játsszák.
Akik pedig a látványt színpadra álmodták: Rákay Tamás díszlettervező és Kovács Yvette Alida jelmeztervező, a zenei vezető Károly Katalin, koreográfus Túri Lajos Péter.
A Margitszigeti Színház örömmel dolgozik közösen olyan produkciókkal, akik számára a magyar értékek, a magyar múlt megőrzése éppoly fontos, mint a teátrumnak. A tavalyi Puskás, a musical közös bemutatója is jó példa erre, amely egy magyar legendának, sportidolnak állít emléket.
Idén pedig a három Baradlay-fivér, Ödön, Richárd és Jenő történetében a függetlenségére törekvő magyar nemzet, a családi, a baráti és bajtársi kapcsolatokat mindenekfelett tisztelő magyarok, és az igaz szerelem legyőzhetetlensége mutatkozik meg.
„A Margitszigeti Színház küldetése, hogy az ifjabb generációval is megszerettesse a kultúrát.
Szeretnénk, hogy minél több fiatal járjon színházba, mindezt úgy, hogy a magyar történelemről, a magyar értékekről – számukra szórakoztató módon – kapjanak olyan élményt, benyomást, mely a jövőben színházlátogatókká teheti őket.
Jókai Mór Kőszívűjének feldolgozása erre ad alkalmat, arra, hogy egy reformkori író művét musicalköntösben bemutatva finoman edukálhassuk a fiatalokat, úgy, hogy közben közelebb kerülhessenek az eredeti regényhez, a bemutatott történelmi korhoz” – nyilatkozta Bán Teodóra, a Margitszigeti Színház igazgatója és művészeti vezetője.
Jókai világa a margitszigeti színpadon bemutatva szintén telitalálat: hiszen a reformkor történései, musical formában egy olyan helyszínen kelnek életre, melyre maga Jókai Mór is rácsodálkozott. Az író a Margitszigetről szuperlatívuszokban írt:
Budapest tündérkertje! Egy darab a paradicsomból – az édenkert tiltott fája nélkül. (...) Ezért hívják ezt a főváros camaeájának, mely természettől magában is drágakő, melynek értékét a művészi idomítás felbecsülhetetlenné sokszorosította.”
A KŐSZÍVŰ – a Baradlay-legenda musical két estén – július 17. és június 18. – is színre kerül a Margitszigeti Színházban. A 20 órakor kezdődő előadás estéjének élményét június 18-án egy külön program, a Kőszívű Fesztivál teszi még gazdagabbá.
Aki személyesen szeretne találkozni a Kőszívű – A Baradlay-legenda alkotóival, és megismerni a musical történelmi és művészeti hátterét, az megteheti a Kőszívű Fesztiválon június 18-án, szombaton, 16.00 órától 18.00 óráig a Margitszigeti Színházban.
A közönségtalálkozón látványos tánctanítással, történelmi előadással, jelmezbemutatóval és kézművesfoglalkozással várják az érdeklődőket.
KŐSZÍVŰ – a Baradlay-legenda (ősbemutató)
- 2022. június 17., 18., 20:00 (esőnap június 19.)
- Kőszívű Fesztivál: 2022. június 18., 16:00-18:00 óra között
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Támogatott tartalom.
Fejléckép: Gubik Petra a KŐSZÍVŰ próbáján (fotó: Vass Antónia)