Kurtág György ma is ugyanolyan elszántsággal írja műveit, ahogyan mindig is tette. Eredményei nem a százszámra föltörő művek, szimfóniák, nagy formák, hanem a lassan-lassan érkező miniatűrök, érlelt, csiszolt darabok. Az 1981-ben bemutatott A boldogult R. V. Truszova üzenetei című műve hozta meg számára a nemzetközi áttörést, életpályáján pedig a legrangosabb kitüntetésekkel díjazták. A francia állam elismerése után 1994-ben az osztrák kormány neki adományozta az európai zeneszerzőknek járó díját, az Európai Fesztiválok Szövetsége pedig a Denis de Rougemot-díjat. 1987-ben a müncheni Bajor Szépművészeti Akadémia és a Berlini Művészeti Akadémia tagjává választották. 1993-ban a Pierre Monacói Herceg Alapítvány zenei díját kapta, ezt követte a Herder-díj és a Feltrinelli-díj.
1996-ban Kossuth-díjjal tüntették ki életművéért, majd 1998-ban három további díjjal jutalmazták munkásságát. Mindeközben a világ legnevesebb zenei intézeteibe kap folyamatos meghívást. 1999-ben a Tudományért és Művészetért érdemérmet is megkapta Berlinben, 2000-ben pedig a John Cage-díjat New Yorkban. 2001 óta az Amerikai Művészeti és Irodalmi Akadémia tiszteletbeli tagja, ez évben neki ítélte még a Hölderlin-díjat is a Tübingeni Egyetem. 2006-ban a magyar állam a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét (polgári tagozat) adományozta a zeneszerzőnek. Kurtág Györgyöt 2006. április 20-án a Louisville University Grawemeyer Díjjal tüntette ki, 2010 júniusában elnyerte a Zürichi Fesztivál Díjat, 2015 februárjában pedig a BBVA Alapítvány „Tudás Határai” elnevezésű kitüntetéseinek kortárszenei kategóriában adható díját.
A több mint másfél évszázados múltra visszatekintő Budapesti Filharmóniai Társaság Magyarország legrégebben működő zenekara, amely a 2015/2016-os évadban tíz hangversenyt ad az Operaházban nemzetközi hírű karmesterek és szólisták közreműködésével. Február 22-i előadásukon a világklasszisok közt is előkelő helyen jegyzett Kurtág György 90. születésnapja alkalmából programjuk fókuszában a szerző ....concertante.... op. 42 című műve áll. A darab két hangszeres szólistája, Hiromi Kikuchi hegedűművész és Ken Hakii brácsaművész közös nyilatkozatában kiemelte: „Boldogok vagyunk, hogy Kurtág György 90. születésnapját Budapesten, a Magyar Állami Operaházban, a világ egyik legszebb operaházában ünnepelhetjük a legrégebbi és legkiválóbb magyar zenekarral. Kurtágot játszani, a ...concertantét... előadni nagyon különleges számunkra.”
Kurtág ....concertante.... című művét február 22-én Lawrence Foster vezényli. A dirigens 18 évesen lett a San Francisco Ballet karmestere, majd a Los Angeles-i Filharmonikusoknál Zubin Mehta asszisztense lett. 2013 óta a Marseille-i Opera és a Marseille-i Filharmonikus Zenekar zenei igazgatója. Az együttessel 2014 nyarán turnézott a Kissinger Sommer rendezvénysorozatán és Kínában is, vendégkarmesterként azonban az egész világot bejárta, a legnevesebb zenekarok koncertjeit dirigálva.
A Gulbenkian Orchestra tiszteletbeli karmestere, miután tíz éven át művészeti vezetőként és első karmesterként dolgozott a zenekarnál. Lawrence Foster korábban zenei igazgatóként dolgozott az Barcelonai Szimfonikus Zenekar, a Monte Carlói Filharmonikus Zenekar, a Jeruzsálemi Szimfonikusok, a Houston Szimfonikusok és a Lausanne-i Kamarazenekar élén. A Kurtág90 című operaházi esten vezényletével felhangzik még Enescu: II. román rapszódiája és Dvořák: IX. szimfóniája (Az új világból).