Zenés színház

Lévai Enikő: „Mindig libabőrös leszek, ha ezekre az estekre gondolok”

2018.08.02. 12:45
Ajánlom
A Budapesti Operettszínház fiatal primadonnája, Lévai Enikő harmadik alkalommal vesz részt a Budavári Palotakoncerteken. Amikor első ízben lépett fel az Oroszlános Udvarban, egy álma valósult meg.

Milyen emlékeid vannak az itteni fellépésekről?

Csak jó és emlékezetes pillanatokat őrzök, mert az az igazság, hogy azzal, hogy részt vehettem a Palotakoncerten, egy álmom valósult meg.  Az első három koncertet még a tévében láttam, csodálatos élmény volt nézni mind az énekeseket, mind a helyszínt. Aztán amikor először felkértek, hogy én is lépjek fel, borzasztóan megtisztelve éreztem magam és rettenetesen izgultam. Fogalmam sem volt arról, hogy élőben milyen hatalmas ez a tér és hogyan működik egy ilyen gála. Persze fantasztikus érzés volt. Mögöttünk a zenekar, előttünk a csodás fények, sok-sok néző, az Oroszlános Udvar nosztalgikus és patinás hangulata. Még ha az apró macskaköveken menni nem is könnyű, pláne magassarkúban… Mindig libabőrös leszek, ha ezekre az estekre gondolok.

_E_L7629-124730.jpg

Lévai Enikő (Fotó/Forrás: Budapesti Operettszínház)

Hogyan készülsz egy-egy ilyen fellépésre?

Mindig nagy kihívást jelent egy ilyen este, mert amikor egy színházi előadásra készülök, a próbafolyamat során van időm érlelni és felépíteni magamban a szerepet, de egy gálán nem egy szerepet kell megformálni, hanem egy dalt kell jól előadni.

Nem könnyű feladat, hogy egy-egy műből kiragadott számokat énekelünk, és arra a néhány percre tudnunk kell megfogni az embereket és átadni mindazt, ami a szerep lényegét tartalmazza.

A mostani Palotakoncert érdekessége az, hogy Lőcsei Jenő elképzelésének megfelelően szinte egy színdarab született, ahogy a kis történeteken keresztül több operett találkozik. Ráadásul izgalmasan és modernül nyúlt hozzá a nagy klasszikusokhoz. Dolhai Attilával például egy nagyon klassz meglepetéssel készülünk a nézőknek. A Marica grófnőből éneklünk egy duettet, amit teljesen újszerűen dolgozott fel Jenő. Igazából az is újdonság, hogy az Operettszínház szinte minden operett szólistája szerepelni fog benne.

_E_L7650-124730.jpg

Lévai Enikő (Fotó/Forrás: Budapesti Operettszínház)

Mit énekelsz még?

Kalocsai Zsuzsával a Luxemburg grófjából adjuk elő Angéle dalát. Nagy megtiszteltetés és büszkeség, hogy vele énekelhetek egy színpadon. Ebben a számban most az lesz a különleges, hogy két korosztály találkozik, azt mutatjuk be, hogy egy fiatalabb és egy idősebb nő is kerülhet ugyanabba a helyzetbe. Arra gondoltunk, hogy többszólamban is megmutatjuk ezt a gyönyörű dalt, úgyhogy egyes részeknél duettként fogjuk énekelni. Egyébként ezt a dalt először adom elő, és Zsuzsi nagyon sokat segített a próbákon.

Mivel ajánlanád a nézőknek, miért menjenek el augusztus 3-án és 4-én az Oroszlános Udvarba?

Mindenki, aki szereti az operettet, ezen a gálán a kedvenceivel találkozhat.

Akik pedig még nem ismerik a műfajt, most garantáltak megkedvelik, hiszen varázslatos melódiák csendülnek fel fantasztikus művészek tolmácsolásában egy csodás helyszínen. De hozzáteszem, hogy a koreográfiákért és a látványért is érdemes eljönni.

Ez az interjú a gálakoncert szólistáit bemutató sorozat része. A többi részt itt találja.

A Budavári Palotakoncertek augusztus 3-án és 4-én operettgálával, 5-én csárdással várja közönségét. További  információk és jegyek a rendezvény oldalán.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

Otthonából üzent Szász Júlia

„Jobban vagyok már, lassan, de biztosan gyógyulgatok” – írta Instagram-bejegyzésében a Nemzeti Színház balesetet szenvedett művésze, aki egyúttal megköszönte az elmúlt hetekben kapott rengeteg támogatást.
Klasszikus

„Micsoda tűz gyúlt benne a színpadon” – Vass Lajos emlékezik Rolla Jánosra

A hetvenkilenc éves korában elhunyt Kossuth-díjas hegedűművész, a Liszt Ferenc Kamarazenekar egykori koncertmestere több szállal kötődött az Óbudai Társaskörhöz, ahol legutolsó koncertjét is adta. Emlékét az intézmény igazgatója, Vass Lajos idézte fel.
Vizuál

KÉP-regény: Sztalker Óbudán

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal azt eleveníti fel, amikor 1992-ben úgy döntött, besurran az Óbudai hajógyár területére, és megörökíti a csendben rothadozó épületeket. 
Klasszikus

Duplalemezzel ünnepli fennállása hatvanadik évét a Liszt Ferenc Kamarazenekar

Az együttes új dupla albumán közönségkedvenc felvételek is helyet kaptak. A jubileum alkalmából jelent meg Egy viharos nap című zenés mesekönyvük is. 
Vizuál

Rekordértékű Zsolnay-vázát árvereznek el a Virág Judit Galéria aukcióján

A galéria december 16-i aukcióján 15 millió forintos kikiáltási árról indul egy Zsolnay óriásváza. Az árverésen Boromisza, Czigány, Czóbel, Mednyánszky és Vaszary remekművei is kalapács alá kerül.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Presser Gábor és Sztevanovity Dusán dalaival érkezik a Pinokkió a Vígszínházba

A padlás óta először dolgozott együtt zenés előadáson a két alkotó. A Keresztes Tamás rendezésében készült produkciót december 9-én és 10-én mutatják be. Az alkotók az eredeti Collodi-regényre támaszkodtak.
Zenés színház interjú

A negyedik te magad légy! – Pacsay Attila zeneszerző az Artabanról

Különleges, az érzékszerveinkkel játszó előadásnak ad otthont decemberben az Eiffel Műhelyház: Pacsay Attila zenéjével és Almási-Tóth András szövegével jön létre az új magyar kamarazene-ciklus. Az Artaban című darabról a zeneszerzőt faggattuk.
Zenés színház hír

Negyven százalékkal csökkenti kórusa létszámát a Bayreuthi Ünnepi Játékok

A neves Wagner-fesztivál anyagi nehézségekkel indokolta, hogy százharmincnégy fős énekkarát mindössze nyolcvan főre csökkenti. A Német Opera- és Táncegyüttesek Szövetsége azt javasolta az Ünnepi Játékok vezetőségének, fontolják meg a döntést.
Zenés színház ajánló

Eötvös Péter-ősbemutatóra készül az Opera

A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényéből írt Valuska címmel operát, amelyet december 2-án mutat be a Magyar Állami Operaház Eiffel Műhelyháza.
Zenés színház kritika

A nevetés védelme – Ligeti-bemutató Bécsben

A Ligeti-évforduló alkalmából újabb darabbal gyarapodott a magyar művek (egyébként nem túl nagy) száma a nemzetközi operarepertoáron. A Le Grand Macabre november 17-i előadásán jártunk.