Zenés színház

Megtudjuk, mibe kerül a hírnév

2015.06.17. 11:04
Ajánlom
A fiatal művészek útkereséséről szóló Fame - A hírnév ára című musicalt mutatja be a Budapesti Operettszínház június 26-án és 27-én.

A színház új előadását az alkotók, a főszereplők és a tánckar részvételével tartott casting-show keretében mutatták be a sajtó képviselőinek június 16-án. Lőrinczy György főigazgató arról beszélt, hogy feladatuk olyan musicalek műsorra tűzése, amelyek a szórakoztatáson és a zenei élményen túl más mondanivalót is tartogatnak a nézők számára. A Fame jól illeszkedik ebbe a sorba - tette hozzá. Mint mondta, a darab a fiatal színészgenerációnak remek bemutatkozási lehetőség.

A világhírű musical egy művészeti iskolában játszódik. A teátrum fiatal generációjának tagjai pályakezdő művészeket alakíthatnak. A tanárnők szerepében a színház musicaltagozatának sztárjai láthatók. A darabban a zenetanárt Pálfalvy Attila és Csuha Lajos, a tánctanárnőt Vásári Mónika és Auksz Éva alakítja. A drámatanár szerepére prózai színészeket hívtak meg: Vasvári Csabát és Németh Kristófot. Az angoltanárnőt Nádasi Veronika és Szulák Andrea játssza. Az előadás rendezője Somogyi Szilárd, koreográfusa Balogh-Barta Viktória.

A főigazgató elmondta: a darab rengeteg aktuális témával foglalkozik, a diák-tanár viszonyról, a bevándorlás kérdéséről, a drogkérdésről és arról is szó van benne, hogyan lehet feldolgozni egy hirtelen jött művészi karriert. Kerényi Miklós Gábor művészeti vezető elmondta: a Fame arról szól, hogy az érvényesüléshez mi mindent kell tenni, mennyi áldozatot kell hozni, milyen kapcsolatokra kell törekedni. Mint mondta, a darab felhívja a figyelmet arra, hogy a művészeti képzés mennyire izgalmas, ha nincsenek a különböző művészeti ágak elszigetelve egymástól, ha együtt készülhetnek a művészeti pályára a diákok, egy iskolában tanulhatnak, hatással lehetnek egymásra. Kiemelte, hogy az előadásban számos érdekesség szerepel: a közönség láthat táncoló taxit, emellett fantasztikus repülés, több "artista-mutatvány" és különleges hidraulikai elemek is vannak az előadásban. "Street-tánc ilyen szinten még nem valósult meg magyar színpadon, mint ahogy most erre törekedni fogunk" - mondta, hozzátéve, hogy a produkciót fiatalos erő és lendület jellemzi.

A musicalt, amely több mint húsz év után látható újra Magyarországon, kettős szereposztásban játsszák. Carmen szerepét Gubik Petra és Muri Enikő, Nicket Veréb Tamás és Kocsis Dénes, Serenát Simon Panna és Jenes Kitti alakítja. Jack figuráját Szabó Dávid és Gömöri András Máté, Josét Kerényi Miklós Máté és Vanya Róbert játssza, Mabel szerepében Vágó Zsuzsi és Nagy Gréta látható. A darabot David de Silva elképzelése alapján Jose Fernandez, a dalszövegeket Jacques Levy írta, a zenét Steve Margoshes szerezte. A művet Miklós Tibor fordította, az előadás dramaturgja Perczel Enikő, zenei vezetője Balassa Krisztián. A jelmez Velich Rita, a díszlet Bátonyi György munkája.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Átadták a 20. Verzió Filmfesztivál díjait

A jubileumi szemlén idén öt kategóriában versenyeztek a filmek. A Nemzetközi versenyben két díjat is osztottak. A fesztivál a nyertes filmekkel a mozikban november 29-ig, online pedig december 10-ig folytatódik.
Vizuál

Hayao Miyazaki új filmjével kezdődik a 21. Anilogue Animációs Filmfesztivál

A hatnapos budapesti szemlén a közönség a legújabb szórakoztató, illetve művészi animációs alkotások legjavát láthatja. A szervezők emellett kisiskolásoknak és kiskamaszoknak szóló versenyprogrammal is várják a családokat.
Színház

Hozzátok térek vissza, mert ide tartozom – beszélgetés Hámori Gabriellával

Hámori Gabriella rengeteget forgatott a színház mellett, kipróbálta, milyen kergetni az amerikai álmot, és színpadi játékában is keresi a filmes jelenlétet. Az Örkény Színház Jászai-díjas színművészével készítettünk interjút.
Vizuál

Ismét hazánkban láthatóak a holokausztot túlélő Bokor Miklós festményei

November 30-án, a Nemes Galériában nyílik meg a Reflexiók című tárlat, ahol hosszú évtizedek után láthatjuk ismét Magyarországon a 2019-ben elhunyt művész munkáit.
Vizuál

Rangos németországi fesztiválon díjazták az Elfogy a levegő című magyar filmet 

Moldovai Katalin első mozifilm rendezése, az Elfogy a levegő kapta az ifjúsági zsűri díját a 72. alkalommal megrendezett Mannheim-Heidelberg Nemzetközi Filmfesztiválon.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Eötvös Péter-ősbemutatóra készül az Opera

A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényéből írt Valuska címmel operát, amelyet december 2-án mutat be a Magyar Állami Operaház Eiffel Műhelyháza.
Zenés színház kritika

A nevetés védelme – Ligeti-bemutató Bécsben

A Ligeti-évforduló alkalmából újabb darabbal gyarapodott a magyar művek (egyébként nem túl nagy) száma a nemzetközi operarepertoáron. A Le Grand Macabre november 17-i előadásán jártunk.
Zenés színház interjú

„A művészet mindig arra késztet, hogy változtassunk a nézőpontunkon” – interjú Stefan Herheim operarendezővel

Stefan Herheim, napjaink egyik legelismertebb rendezője, az elmúlt évad óta Bécs „második operaházának” a MusikTheater an der Wiennek az igazgatója. Händel Theodorájából kiindulva vallásról, intézményesülésről és az operai önreflexióról beszélgettünk vele.
Zenés színház kritika

Megváltástörténet a kávézóban – Händel Theodorája a MusikTheater an der Wienben

Öt ember egy kávéházban – öt történet arról, mi történhet, ha az embert megérinti a természetfeletti. Händel Theodorája nem is játszódhatott volna térben és időben közelebb a közönségéhez, mint ahogyan a bécsi MusikTheater an der Wienben színre kerül.
Zenés színház hír

A Magyar Rádió Énekkara a bergamói Donizetti Operafesztiválon lép fel

Az együttes a zeneszerző Alfredo il Grande című operájában működik közre, november 19-én és 24-én. A meghívást Riccardo Frizzától, a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek vezető karmesterétől kapták, aki egyben a fesztivál zeneigazgatója is.