A Mohácsi-testvérek újraértelmezett operettje elrugaszkodik a Szirmai Albert, Bakonyi Károly és Gábor Andor által megálmodott idealisztikus régi Magyarország képétől, helyette a valóságot igyekszik leképezni az ismert dallamokon keresztül.
Az SZFE-hallgatók előadásában szó sincs olyan világról, ahol a gazdag és politikailag befolyásos emberek bármit következmények nélkül megtehetnek, itt minden gesztusnak jelentése van.
A 21. századi Mágnás Miskában Mohácsi János még a gondolatát is elveti annak, hogy egy, a néző számára megragadhatatlan álomvilágba emelje a dialógusokat, így a társadalomkritika mindenki számára érthető és egyértelmű lesz.
„Öltözzünk ki szépen, és nézzük meg az SZFE IV. éves osztályának vizsgaelőadását” – hirdetik az alkotók, hozzátéve, hogy a néző dolga most csak ennyi, nem pedig korrupción és a kapcsolatok mibenlétén rágódni. De hogyan lehetne ettől elvonatkoztatni, ha a darab éppen erről (is) szól?
Az előadásban Kádár Kinga, Kanyó Kata, Katona Péter, Koós Boglárka, Kuttner Bálint, László Gáspár, Lelkes Botond, Mechle Christian, Mosolygó Sára, Pásztor Dániel, Szécsi Bence, Jakab Balázs és Ujvári Bors 4. évfolyamos hallgatókat láthatja a közönség, valamint Jordán Flórát, Kárász Emesét és Barna Lillát. Az előadás díszlettervezője Khell Zsolt, a jelmezekért Remete Kriszta felel. Zenei vezető és koreográfus: Kovács Márton.
A november 11-i előadásra az alábbi oldalon válthatók jegyek.
Fejléckép: jelenet a Mágnás Miskából (fotó: Szkárossy Zsuzsa / 6 SZÍN)