Az opera tartalma:
Az opera Raoul Wallenbergnek a II. világháború végén Budapesten töltött hónapjait mutatja be. A valós eseményeken alapuló
cselekményben az ifjú svéd kereskedő egy németországi vasútállomáson tanúja lesz egy jelenetnek, amely megváltoztatja az
életét. Amikor tudomást szerez Eichmann tömeggyilkosságairól, elhatározza, hogy Budapestre utazik, és segít a bajbajutottakon. ismerve a német hozzáállást a hivatalos papírokhoz, svéd papírokat szerez a zsidóknak. A megmentettek között van egy fiatal pár is, Serge és Rahel. Harcuk a méltóságteljes életért a darab mellékcselekménye. Mialatt Wallenberg Adolf Eichmannal dacol, és megállítja a táborba menetelőket, néhányan azt gondolják, hogy összejátszik a nácikkal a svéd bankárcsalád érdekében,akiknek a nevét viseli. Mások – ahogy a szovjetek is – azt gondolják, hogy amerikai kém. Raoul a németek távozása előtti utolsó pillanatban talál egy teljesen váratlan szövetségest, aki segít neki megállítani a végső népirtást…
A rendező Julia Haebler az operáról:
"A Raoul dokumentarista színházi darab, mely Raoul Wallenberg életének azon szakaszára fókuszál, amelyet eltűnése előtt
Budapesten töltött. A kórus központi szerepet tölt be az operában, mivel az összes szólista innen lép ki szerepe eléneklésekor.
Talán az tűnne természetesnek, ha ez a kórus a Wallenberg által megmentett zsidókat jelenítené meg, ám Gershon Kingsley és
Michael Kunze mást szeretett volna elérni. Úgy döntöttek, hogy a kórus a holokauszt áldozatait szimbolizálja, akik érzelmek (pl.
gyűlölet vagy bosszú) mutatása nélkül játszanak a színpadon. Én úgy látom, hogy ez a kórus arra akarja ösztönözni a következő generációkat, hogy több olyan ember létezzen, mint Raoul Wallenberg. Azt akarom megmutatni, hogy bárkiben, nem csak a szuperhősökben, megvan a lehetőség, hogy Wallenberggé váljon, hiszen végülis ő is csak egy ember volt, egy egyszerű ember, aki a balsorssal dacolt. Munkám célja az volt, hogy értelmezésemben elkerüljek minden olyan filmszerű realizmust, mely az állandó változásokra helyezi a hangsúlyt."
Kérdésünk: Melyik olimpia hivatalos dalának szövegét írta Michael Kunze? (Kérjük, válaszát ne foglalja mondatba! A válasz mezőbe csak a helyes válasz betűjelét írja!)
A – 2008, Peking
B – 2004, Athén
C – 2000, Sydney
Ha a helyes választ az alábbi időpontig elküldi nekünk, sorsoláson vesz részt, amelyen három szerencsés megfejtő két-két jegyet nyer az opera november 7-i előadására.