Zenés színház

Operett-siker Szentpéterváron

2010.11.01. 09:20
Ajánlom
A szentpétervári Zenés Komédia Színház október 30-án mutatta be Strauss Dr. Bőregér (Denevér) című operettjét Kerényi Miklós Gábor rendezésében. Ez a hetedik produkció a Néva partján, amelyet a Nagymező utcai teátrum kreatív csapatai állítottak színpadra.

Négy évadon át játszotta nagy sikerrel a Budapesti Operettszínház a Dr. Bőregér című produkciót Kerényi Miklós Gábor rendezésében, mely gyakorlatilag változatlan formában - Kállai István és Böhm György átdolgozásában, Khell Csörsz díszleteivel és Lőcsei Jenő koreográfiájával - került a szentpétervári Zenés Komédia Színház repertoárjára. Az október 30-i premiert követően a város polgármestere, Valentyina Matvijenko személyesen mondott köszönetet Kerényi Miklós Gábornak, s nyújtotta át Szentpétervár oklevelét a sokéves együttműködés tiszteletére. A szentpétervári előadásban több, a magyar közönség számára is ismerős művész fellép: Rosalindát Katarzyna Mackiewich, Adélt Tamara Kotova, Orlowsky herceget pedig Vlagyimir Jaros játssza - ők mindannyian első helyezést értek el a IX. Lehár Ferenc Nemzetközi Operett Énekversenyen, s így a Budapesti Operettszínházban is bemutatkoztak.

Ez a hetedik darab, amit a Budapesti Operettszínház főigazgatója színpadra állít a Zenés Komédia Színházban. Az elmúlt két esztendőben három sikerprodukció került a Néva-parti teátrum repertoárjára, melyeket a Budapesti Operettszínház kreatív stábjai alkottak. Korábban Offenbach Párizsi élet és Kálmán Imre Marica grófnő című művét rendezte meg itt Béres Attila, illetve Kerényi Miklós Gábor 2009 tavaszán és 2008 őszén. Mindkét előadás nagy sikerrel ment a Nagymező utcában is. 2008 tavaszán itt vitte először színre Szinetár Miklós Leo Fall Madame Pompadour című nagyoperettjét, mely 2010-ben debütált az Operettszínházban.

A szentpétervári-budapesti koprodukciós együttműködés az ugyancsak Szinetár Miklós által színpadra állított A víg özveggyel kezdődött 2006 novemberében. Ezt követően Kerényi Miklós Gábor jegyezte itt, majd utóbb a Nagymező utcában is Kálmán Imre A Bajadér című művét 2007 áprilisában, egy hónappal később pedig Béres Attila vitte színre a Raktárszínházban jelenleg is látható Lili bárónőt. Mindhárom produkció megkapta a Golden Szofit elnevezésű szentpétervári színházi díjat, az orosz színházi élet egyik legnagyobb elismerését, az Arany Maszk-díjat a Huszka-műben nyújtott alakításáért pedig Valentyina Koszobuckaja vehette át a legjobb operett-/musicalszínésznő kategóriában. A két színház közötti szoros kapcsolatot mutatja az is, hogy a Budapesti Operettszínház művészei rendszeres szereplői a Zenés Komédia Színház Operett Gáláinak.

Nem ez az egyetlen külföldi város, ahol a Nagymező utcai kreatív csapat dolgozik: a 2008 nyarán megalapított Európai Zenés Színházi Unió tagszínházaiban, Jekatyerinburgban, Bukarestben, Salzburgban, Bécsben, Prágában mintegy 14 produkció került már színre koprodukcióban. A mostani szezonban a Dr. Bőregér mellett a Budapesten az elmúlt évadban bemutatott Lévay Szilveszter-Michael Kunze-művet, a Rebeccát viszik külföldre a budapesti alkotók, a musical 2011 májusától lesz látható a bukaresti Ion Dacian Nemzeti Operettszínházban.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Peter Lindbergh képeivel érkezik a Budapest Fotófesztivál

Országos premierrel indítja programsorozatát a Budapest Fotófesztivál – Magyarországon először a Műcsarnokban láthatók a legendás német divatfotográfus, Peter Lindbergh ikonikus alkotásai.
Vizuál

Újabb Mijazaki-klasszikus jön a mozikba

Folytatódik az ADS Service Ghibli-sorozata, amely során Mijazaki Hajao újabb remekműve kerül nagyvászonra: az 1989-es A Kiki – A boszorkányfutár április 3-tól lesz látható a magyar mozikban.
Klasszikus

Minden, amit a Máté-passióról tudni kell

A zenetörténet két talán legismertebb passiója – a János- és a Máté-passió – Johann Sebastian Bach nevéhez fűződik, utóbbit az idei Bartók Tavaszon is hallhatja a közönség. Most elárulunk néhány érdekességet róla!
Zenés színház

Horváth István a Magyar Állami Operaház kamaraénekese lett

A népszerű tenort a március 23-i Bánk bán-előadás tapsrendje alatt érte a meglepetésszerű bejelentés: a következő szezonban a Magyar Állami Operaház legnagyobb címét viselheti.
Klasszikus

5+1 érdekesség Bartók Mikrokozmoszáról

Bartók Béla Mikrokozmosz című zongorasorozatának tételei, valamint a zeneszerzőt inspiráló mezőségi dallamok állnak a Mezőség-Mikrokozmosz című összművészeti előadás fókuszában. Előbbiről árulunk el most néhány érdekességet.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház hír

Horváth István a Magyar Állami Operaház kamaraénekese lett

A népszerű tenort a március 23-i Bánk bán-előadás tapsrendje alatt érte a meglepetésszerű bejelentés: a következő szezonban a Magyar Állami Operaház legnagyobb címét viselheti.
Zenés színház ajánló

Egy történet, tizenhat variáció – különleges előadás a Pesti Vigadóban

Április 27-én a SZÓ • SZÍN • JÁTÉK sorozat következő előadásán az érdeklődők egy izgalmas, egyedülálló darabot láthatnak, Tóth Péter Stílusgyakorlatok című kabaré-operája új színeket és hangulatokat csempész a színházi élmények világába.
Zenés színház hír

Operaversenyt hirdet a Magyar Állami Operaház

A Magyar Állami Operaház 2025-ben első alkalommal rendezi meg az Országos Operaversenyt, amely elsősorban a magyarországi és határon túli intézmények énekesnövendékeit célozza meg.
Zenés színház gyász

Elhunyt Németh József operaénekes

A Liszt-díjas, érdemes művészt március 15-én, életének nyolcvanharmadik évében érte a halál. A Magyar Állami Operaház és a Szegedi Nemzeti Színház is megemlékezett a neves baritonról.
Zenés színház interjú

A maszk szabadsága – beszélgetés A cirkuszhercegnő három bonvivánjával

Hármas szereposztásban mutatta be februárban a Budapesti Operettszínház Kálmán Imre nagyoperettjét, a produkció legközelebb március végén lesz látható. Az előadásban a titokzatos artista, Mister X szerepét Sándor Péter, Laki Péter és Papp Balázs formálja meg.