Zenés színház

Operettkonferencia az ELTE-n

2011.04.26. 13:02
Ajánlom
Az ELTE Bölcsész Napok keretében május 3-án 10 órától napjaink operettjátszásáról beszélgetnek jeles színészekkel és rendezőkkel.

Mi ma az operett (dráma, szatíra, vígjáték, zenés játék), miként játsszák, mire "használják"? Ha az Operettszínházban a gyökerekhez való visszatérés a cél, akkor lehet egyáltalán mondanivalója a mai kor számára? Van létjogosultsága a műfajnak, vagy csak a kedvencek miatt nézik meg a fiatalok az operett-előadásokat? Mitől hungarikum, ha nem magyar eredetű? Ma (is) a tömegkultúra része? Alternatív darab/előadásmód elképzelhető lenne az Operettszínházban, vagy felesküdtek a hagyományosra? Az egyértelmű, hogy az eredeti Csárdáskirálynőt nem lehet ma színpadra állítani - tehát a tradíció útján nem élhet tovább az operett? Miért volt fontos a kaposváriaknak, hogy még hitelesebben mutassák meg a régi kort, amikor az operett amúgy is "kifigurázásra termett", vagy nem pont ezt az "élt" vesztette el a darab? Operettet csak operettszínészek tudnak játszani?

Többek között ezekre a kérdésekre keresik a választ az ELTE Bölcsész Napok keretében rendezendő kerekasztal-beszélgetésen, amelynek vendégei Bordás Barbara, Oszvald Marika, Sáfár Mónika, Peller Károly színművészek, Kerényi Miklós Gábor és Mohácsi János rendezők lesznek, a moderátori feladatokat Molnár Karesz látja el. A konferenciát, amelyet Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke nyit meg, a Zenei Tanszék hallgatóinak operettprodukciói színesítik.

2011. május 3. 10:00 - ELTE BTK "F" épület

Opikon - Operettkonferencia a Bölcsész Napokon

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Ezt a viccet bizony mi értettük félre – kritika a Joker második részéről

Látszólag az egész világ gyűlöli Todd Philips kultikus filmjének folytatását. De vajon mi lehet az oka annak, hogy a rendező elképzelései és a rajongók várakozásai ennyire elmentek egymás mellett?
Vizuál

Japán lampiontól a fonott vécéülőkéig – megnyílt a Néprajzi Múzeum gyűjteményi állandó kiállítása

Több évnyi előkészítő munka után október 10-én megnyílt a Néprajzi Múzeum 3600 műtárgyat felvonultató, új gyűjteményi állandó kiállítása az Ötvenhatosok terén. Ennek létrejöttéről kérdeztük Szarvas Zsuzsanna főkurátort.
Színház

Duplapremierre készül a Katona József Színház

Október 11-én este debütál a Kamrában az Itt élet című előadás Máté Gábor rendezésében, míg október 12-én Tarnóczi Jakab Radical Relax című produkcióját mutatják be a nagyszínpadon.
Színház

A Szalon Nyitány című zenés irodalmi esttel nyílik meg a Vígszínház negyedik játszóhelye

Október 12-én nyitja meg kapuit a Víg Szalon. Az első időszakban a Szalon Nyitány előadásai mellett Filmklubbal, a Víg Társalgó beszélgetéseivel, a Szívlapát című versszínházi produkcióval és a Vígkorúak Klubjával várja az érdeklődőket.
Vizuál

Oscar-díjra kvalifikáló fesztivál lett a Friss Hús

A 2025-ös fesztiválon a legjobb magyar animációs rövidfilm és a legjobb magyar élőszereplős rövidfilm kategória díjazottjai már jogosulttá válnak a 98. Oscar-díjra való nevezésre, ezzel jelentősen lerövidítve az egyébként bonyolult és szigorú jelentkezési procedúrát.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Stéger Ferenc életét bemutató kiállítás nyílik Szentendrén

A szentendrei születésű világhírű tenor énekes, Stéger Ferenc születésének bicentenáriuma alkalmából nyílik kiállítás a Ferenczy Múzeumban, október 24-én. Az ünnepelt operaénekes bejárta egész Európát, 1846–1874 között közel ötven városban megfordult.
Zenés színház interjú

„Megéri jónak lenni” – interjú a Budapesti Operettszínház készülő operettmusicaljének szereplőivel

Pejtsik Péter és Orbán János Dénes Hamupipőke című operettmusicaljét november 15., 16. és 17-én mutatja be a Budapesti Operettszínház, Bozsik Yvette Kossuth-díjas balettművész, koreográfus rendezésében.
Zenés színház ajánló

Sztárénekeseket hoz Budapestre a húszéves Georg Solti Akadémia

Az elismert olaszországi bel canto nyári akadémia jelentős nemzetközi karriert építő egykori növendékei közül Aigul Akhmetshina, Freddie De Tommaso, Hera Hyesang Park és Paul Grant lép fel október 20-án a Magyar Állami Operaházban.
Zenés színház hír

A Valuska lett az International Opera Awards legjobb ősbemutatója

Tíz előadás közül a legjobb ősbemutatónak választották a rangos International Opera Awardson Eötvös Péter utolsó operájának premierjét, a Magyar Állami Operaház Valuska-produkcióját.
Zenés színház interjú

Vágó Zsuzsi: „Az egész nézőteret be kell kebeleznem”

Vágó Zsuzsi eljátszotta a musicalirodalom legnagyobb hősnőit, köztük Júliát és Scarlett O’Harát, a Miss Saigon Kimjét, az Abigél Vitay Georgináját és a Rebecca Énjét. Ikerlányai születése után idén tavasszal, a Carmen Jósnőjeként tért vissza a Budapesti Operettszínházba.