A Budapesti Operettszínház közleménye szerint „[a] belső vizsgálat feladata az információgyűjtés és értékelés volt. A lefolytatott eljárás során a feltárt eseményekkel kapcsolatban közvetlen tanúk vagy egyéb bizonyítékok nem merültek fel. A konkrét esetben a belső vizsgálat által összegzett információk a 2017. novemberi döntéseken túl, további munkajogi következményt nem alapoznak meg.” Ezt a közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz a Budapesti Operettszínház. Minderre Kerényi Miklós Gábor ügyvédje is közleményben reagált a Blikknek, amelyben azt írja, a novemberi események „nagy árat követeltek” Kerényi Miklós Gábortól.
Telefonos megkeresésünkre Dr. Lehner Katalin, a Budapesti Operettszínház ügyvédje a fentiekhez hozzátette, „már novemberben voltak munkajogi következmények: a főigazgató elfogadta Kerényi Miklós Gábor nyugdíjazására vonatkozó kérését, illetve felmentette a munkavégzés alól. Ennek következménye, hogy Kerényi Miklós Gábor nem jár be az Operettszínházba, és nem végez munkát.” Arra a kérdésre, hogy miért nem bocsátotta el Kerényi Miklós Gábort az Operettszínház, Dr. Lehner közölte: „Noha munkajogi kérdésekben egy kollégám képviseli az Operettszínházat, annyit elmondhatok, azonnali hatályú felmentésre akkor lett volna mód, ha tanúk is megerősítik – minden kétséget kizáróan – a vétséget, elévülési időn belül. Ennek a lehetősége egyébként még most is, illetve a munkaviszonyának végéig fennáll.”
Kerényi 2017. november 5-én kérte nyugdíjazását, miután Facebook- és blogbejegyzések gyanúsították zaklatással és fizikai agresszióval. Két nappal később, miután egy külföldön élő táncos, Maros Ákos névvel és arccal jelentkezett a tévében áldozatként, az Operettszínház – ahogy közleményükben írták – Kerényi Miklós Gábor művészeti vezetőt azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól, és belső vizsgálatot indított.
„A november 22-i, a társulat számára eljuttatott belső közlemény azt kérte, hogy akinek tudomása van ilyen ügyekről, forduljon a vizsgálóbizottsághoz – mondta Dr. Lehner Katalin. – A belső vizsgálat időtartama alatt a vizsgálat tárgyával összefüggésben senki nem tett feljelentést, illetve nem terjesztett elő magánindítványt, ez utóbbival egyébként kizárólag a sértettek élhetnek, a nyomozóhatóságnál.”
A Fidelio kérdésére, miszerint a belső vizsgálat során a Budapesti Operettszínház dolgozóit biztosították-e arról, hogy nem lesz negatív következménye annak, ha terhelő vallomással állnak elő, Dr. Lehner úgy felelt, a vizsgálat a vizsgálóbizottság ügyrendi szabályzata és jogszabályok szerint történt, ami véd mindenkit, aki ilyenkor megszólal.
A vizsgálóbizottság anonimitást biztosított mindazoknak, akik hozzájuk fordultak és igényelték azt,
a jelentést pedig kizárólag a főigazgató ismerhette meg. Szintén névtelenséget biztosítottak azok az úgynevezett külső szakértők – pszichológusok és a jogi tanácsadó –, akiknek segítségét a belső közlemény alapján az Operettszínház társulatának tagjai igénybe vehették és vették.”
Kérdéseinket a Budapesti Operettszínház sajtóosztályához is eljuttattuk, ahonnan az alábbi közlemény érkezett:
A Fidelio kérdésére a Budapesti Operettszínház vezetősége közli, hogy Kerényi Miklós Gábor közalkalmazotti jogviszonya 2018. július 5-én szűnik meg, eddig az időpontig pedig fennáll a munkavégzés alóli felmentése. A belső vizsgálat alátámasztotta, hogy a novemberben hozott munkáltatói döntés az üggyel kapcsolatban indokolt volt. A vezetőség tervei között szerepel, hogy a rendező egyes munkáit továbbra is repertoáron tartja. Amennyiben ez így alakul, személyes jelenlététől a felújítások, próbák, előadások és vendégjátékok során eltekint. Tehát a vezetőség sem a repertoárral kapcsolatban nem tart igényt Kerényi Miklós Gábor személyére, sem pedig új rendezéssel nem kívánja megbízni.