Zenés színház

Pályázat a Magyar Állami Operaház főigazgatói álláshelyének betöltésére

2011.04.11. 14:40
Ajánlom
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkársága hétfőn a www.kormány.hu kormányzati portálon közzétette a Magyar Állami Operaház főigazgatói álláshelyének betöltésére kiírt pályázati felhívását. A pályázat benyújtásának határideje 2011. május 11.

A nemzeti erőforrás miniszter (a továbbiakban: a miniszter) az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény (a továbbiakban Emtv.) előírásainak megfelelően pályázatot hirdet a Nemzeti Erőforrás Minisztérium irányításával működő Magyar Állami Operaház Budapest főigazgatói álláshelyének betöltésére.

A Magyar Állami Operaház Budapest önállóan működő és gazdálkodó, költségvetési, repertoárrendszerben játszó intézmény, amely alaptevékenysége keretében az egyetemes opera- és balettművészeti alkotások, a zeneirodalom más színpadi műveinek bemutatását, zenekari koncertek magas színvonalú megrendezését végzi.

A főigazgató feladata:

- egyszemélyi felelős vezetőként a Magyar Állami Operaház Budapest (a továbbiakban: MÁO) alapító okiratában rögzített feladatok ellátása, az intézmény eredményes működtetése, részletes szakmai tervének kidolgozása,

- a MÁO és az Erkel Színház szervezeti felépítésének és jövendőbeli arculatának meghatározása,

- évadterv készítése, melyben a bemutatandó előadások, hangversenyek meghatározása mellett kitér a művészek, alkotótársak megnevezésére,

- a MÁO nemzetközi művészi és piaci kapcsolatainak kiépítése,

- közönség- és ifjúságnevelő program kialakítása,

- a 2011. július 1-től - 2016. december 31-ig terjedő időszakra szólóan az intézmény évenkénti költségvetési javaslatának kidolgozása. (A MÁO 2011. évi költségvetési támogatása 5 618,7  millió forint, melyhez 2 200,0 millió forint tervezett saját bevétel kapcsolódik.)

Szakmai követelmények a Magyar Állami Operaház főigazgatójával szemben:

- alkalmas legyen, hogy művészi kifejezésmódok sokszínűségével őrizze, ápolja és fejlessze az évtizedek alatt összegyűjtött magyar és egyetemes opera- és balettművészeti alkotások értékeit,

- gondoskodjék a tehetségkutatásról és tehetséggondozásról, valamint a művész után-pótlásról,

- tegye lehetővé nemzetközi hírű operaénekesek és balettművészek vendégszerepeltetését,

- biztosítsa hazánk magas színvonalú művészeti képviseletét az opera és a balett területén külföldön,

- erősítse a MÁO közönségkapcsolatait, különös tekintettel a vidéken élőkre, a határon túli magyarokra, a külföldi látogatókra, a műfaj új közönségének kinevelésére, valamint a törzsközönség megtartására és növelésére.

Az igazgatói megbízás betöltésének feltételei:

Az Emtv. 40. § (1)-(3) bekezdései alapján

- Szakirányú felsőfokú végzettség (felsőfokú oktatási intézményben szerzett, az intézmény alaptevékenységének megfelelő diplomával vagy oklevéllel, továbbá a jogász, illetve a közgazdász oklevéllel tanúsított végzettség),

- legalább 5 év szakmai gyakorlat (valamely előadó-művészeti szervezetnél, a szervezet alaptevékenységének megfelelő és ahhoz közvetlenül kapcsolódó munkakörben, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony esetében pedig az ilyen feladatkörben eltöltött idő),

- büntetlen előélet,

- az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény alapján vagyonnyilatkozat tétel,

- két idegen nyelv tárgyalási szinten való ismerete,

- magyar állampolgárság.

A pályázat elbírálása során előnyben részesül, aki:

- a pályázathoz csatolt nyilatkozata birtokában megnevezi azokat a vezető munkatársait, akikkel közösen vállalkozik a pályázatban megjelölt feladatok elvégzésére, az intézmény működtetésére és művészi arculatának formálására,

- aki legalább ötéves szakmai vezetői gyakorlattal rendelkezik,

- nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik az opera- és balettművészet terén,

- gyakorlattal rendelkezik operaelőadások és fesztiválok szervezésében.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

- a MÁO és az Erkel Színház szervezeti, vezetési, működési struktúrájára vonatkozó részletes elképzeléseket,

- a MÁO adottságainak figyelembe vételével a pályázó által megvalósítani kívánt művészeti koncepciót, szakmai elképzeléseket, évadtervet, produkciós tervet,

- a pályázó személyes motivációját, a MÁO jelenlegi működésére vonatkozó észrevételeit,

- az alkotótársak felsorolását, az elképzelt szervezeti felépítésben,

- gazdálkodási stratégiát, a pályázatban megjelölt szakmai koncepció megvalósításához,

- marketing, PR, belső-külső kommunikációs stratégiai elképzeléseket, bel- és külföldi szakmai kapcsolatok, együttműködések tervezetét.

A pályázathoz csatolni kell:

- a pályázó részletes szakmai önéletrajzát,

- a pályázó iskolai végzettségét és szakmai képesítését igazoló okiratok hitelesített másolatát,

- 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt,

- nyilatkozatot arról, hogy a pályázati anyagot az eljárásban részt vevők megismerhetik,

- nyilatkozatát arról, hogy a pályázó aláveti magát a munkakör betöltéséhez szükséges nemzetbiztonsági ellenőrzés lefolytatásának.

A munkaviszony kezdő és befejező időpontja, javadalmazás

A pályázat nyertesét főigazgatói kinevezéssel a nemzeti erőforrás minisztere bízza meg, feladatait munkaszerződés keretében látja el. A megbízás 5 évre szól, 2011. július 1-től 2016. június 30-ig tart. A munkába lépés napja a megbízás kezdetének első munkanapja. Munkabérének megállapítása a felek közötti megállapodás, illetve az Emtv. 39/A.§-a alapján történik, mely szerint a költségvetési szervként működő előadó-művészeti szervezetnél a vezető tárgyév március 1-jétől a következő év február végéig terjedő időszakra vonatkozó havi munkabére nem haladhatja meg a Központi Statisztikai Hivatal által hivatalosan közzétett, a tárgyévet megelőző évre vonatkozó nemzetgazdasági havi átlagos bruttó kereset tízszeresét.

A prémiumra jogosultság és kifizetés feltételeit a munkáltató évente állapítja meg.

A munkavégzés helye: 1062 Budapest, Andrássy út 22.

A pályázók a pályázatok elkészítéséhez pályázati dokumentációt kapnak, mely tartalmazza az intézmény Alapító Okiratát, Szervezeti és Működési Szabályzatát, működési alapmutatóit (költségvetési sarokszámok, bemutató- és előadásszámok, látogatottság, dolgozói létszám, létesítményi technikai és műszaki adatok).

A pályázat elbírálásának rendje:

Az Emtv. 39. § (8) bekezdése alapján a pályázatokat a benyújtási határidőt követő harminc napon belül kell elbírálni.

A munkakör betöltéséről az Emtv. 39.§ (9) bekezdése alapján - a szakmai bizottság véleményének mérlegelése alapján - a munkáltatói jogkör gyakorlója tizenöt napon belül dönt.

 A döntésről a NEFMI írásban értesíti a pályázókat és az eredményt közzéteszi a www.kormany.hu honlapon a Nemzeti Erőforrás Minisztérium aloldalán. A pályázat tartalmát a megbízón és az elbíráló bizottság tagjain kívül más személlyel csak a pályázó előzetes beleegyezésével közöljük. A nem nyertes pályázatokat a döntést követően visszaszolgáltatjuk.

A pályázat benyújtásának helye és ideje:

A pályázatot egy példányban, zárt borítékban, a kiírás a www.kormany.hu honlapon a Nemzeti Erőforrás Minisztérium aloldalán való megjelenésétől számított legkésőbb 30 napon belül a NEFMI „Magyar Állami Operaház Budapest főigazgatói pályázat"jeligére személyesen kell benyújtani a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (1051 Budapest, Arany János u. 6-8.) Személyügyi Főosztályára.

A pályázattal kapcsolatban további információ a 795 4207-es telefonszámon kérhető.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Ezt a viccet bizony mi értettük félre – kritika a Joker második részéről

Látszólag az egész világ gyűlöli Todd Philips kultikus filmjének folytatását. De vajon mi lehet az oka annak, hogy a rendező elképzelései és a rajongók várakozásai ennyire elmentek egymás mellett?
Vizuál

Japán lampiontól a fonott vécéülőkéig – megnyílt a Néprajzi Múzeum gyűjteményi állandó kiállítása

Több évnyi előkészítő munka után október 10-én megnyílt a Néprajzi Múzeum 3600 műtárgyat felvonultató, új gyűjteményi állandó kiállítása az Ötvenhatosok terén. Ennek létrejöttéről kérdeztük Szarvas Zsuzsanna főkurátort.
Színház

Duplapremierre készül a Katona József Színház

Október 11-én este debütál a Kamrában az Itt élet című előadás Máté Gábor rendezésében, míg október 12-én Tarnóczi Jakab Radical Relax című produkcióját mutatják be a nagyszínpadon.
Színház

A Szalon Nyitány című zenés irodalmi esttel nyílik meg a Vígszínház negyedik játszóhelye

Október 12-én nyitja meg kapuit a Víg Szalon. Az első időszakban a Szalon Nyitány előadásai mellett Filmklubbal, a Víg Társalgó beszélgetéseivel, a Szívlapát című versszínházi produkcióval és a Vígkorúak Klubjával várja az érdeklődőket.
Vizuál

Oscar-díjra kvalifikáló fesztivál lett a Friss Hús

A 2025-ös fesztiválon a legjobb magyar animációs rövidfilm és a legjobb magyar élőszereplős rövidfilm kategória díjazottjai már jogosulttá válnak a 98. Oscar-díjra való nevezésre, ezzel jelentősen lerövidítve az egyébként bonyolult és szigorú jelentkezési procedúrát.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Stéger Ferenc életét bemutató kiállítás nyílik Szentendrén

A szentendrei születésű világhírű tenor énekes, Stéger Ferenc születésének bicentenáriuma alkalmából nyílik kiállítás a Ferenczy Múzeumban, október 24-én. Az ünnepelt operaénekes bejárta egész Európát, 1846–1874 között közel ötven városban megfordult.
Zenés színház interjú

„Megéri jónak lenni” – interjú a Budapesti Operettszínház készülő operettmusicaljének szereplőivel

Pejtsik Péter és Orbán János Dénes Hamupipőke című operettmusicaljét november 15., 16. és 17-én mutatja be a Budapesti Operettszínház, Bozsik Yvette Kossuth-díjas balettművész, koreográfus rendezésében.
Zenés színház ajánló

Sztárénekeseket hoz Budapestre a húszéves Georg Solti Akadémia

Az elismert olaszországi bel canto nyári akadémia jelentős nemzetközi karriert építő egykori növendékei közül Aigul Akhmetshina, Freddie De Tommaso, Hera Hyesang Park és Paul Grant lép fel október 20-án a Magyar Állami Operaházban.
Zenés színház hír

A Valuska lett az International Opera Awards legjobb ősbemutatója

Tíz előadás közül a legjobb ősbemutatónak választották a rangos International Opera Awardson Eötvös Péter utolsó operájának premierjét, a Magyar Állami Operaház Valuska-produkcióját.
Zenés színház interjú

Vágó Zsuzsi: „Az egész nézőteret be kell kebeleznem”

Vágó Zsuzsi eljátszotta a musicalirodalom legnagyobb hősnőit, köztük Júliát és Scarlett O’Harát, a Miss Saigon Kimjét, az Abigél Vitay Georgináját és a Rebecca Énjét. Ikerlányai születése után idén tavasszal, a Carmen Jósnőjeként tért vissza a Budapesti Operettszínházba.