A Kerényi Miklós Gábor körüli botrány tavaly novemberben robbant ki, miután a Budapesti Operettszínház korábbi művészeti vezetőjét többen is megvádolták fizikai agresszióval. A rendező visszautasította az őt ért vádakat, és kérte felmentését művészeti vezetői tevékenysége alól, továbbá kezdeményezte nyugdíjazását. Az Operettszínház vezetése – miután Maros Ákos színész, táncos névvel is vállalta a fizikai agresszió vádját – azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól Kerényit, és belső vizsgálatot indított.
A vizsgálat lefolytatását követően az Operettszínház közölte: „A belső vizsgálat alátámasztotta, hogy a novemberben hozott munkáltatói döntés az üggyel kapcsolatban indokolt volt.” Lapunk azon kérdésére, miért nem bocsátotta el Kerényi Miklós Gábort az Operettszínház, Dr. Lehner Katalin, a színház ügyvédje korábban elmondta: „Azonnali hatályú felmentésre akkor lett volna mód, ha tanúk is megerősítik – minden kétséget kizáróan – a vétséget, elévülési időn belül. Ennek a lehetősége egyébként még most is, illetve a munkaviszonyának végéig fennáll.”
Újabb fordulat
Kerényi közalkalmazotti jogviszonya 2018. július 5-én szűnt volna meg, ám néhány napja fordulat állt be az ügyben. A rendező az elmúlt hetekben több interjút adott és közösségi oldalán is megjelentetett egy közleményt, amelyben saját álláspontját fejtette ki az üggyel kapcsolatban. (Legutóbbi, a szerkesztőségünknek is elküldött közleményét itt olvashatja.)

Kapcsolódó
Amíg a próba tart, néha valóban a szörnyeteg Kero vagyok – Újra megszólalt Kerényi Miklós Gábor
A Budapesti Operettszínház korábbi művészeti vezetője hivatalos Facebook-oldalán tett közzé friss közleményt, amelyben az elmúlt hónapok eseményeinek hátterét foglalja össze a saját nézőpontjából, továbbá kifejti, szerinte miben hibázott és bocsánatot is kér.
Az elmúlt hetekben napvilágot látott nyilatkozatok hatására az Operettszínház vezetése végül úgy döntött, rendkívüli felmondással megválik az egykori művészeti vezetőtől – értesült róla a Blikk. Az üggyel kapcsolatban megkerestük Kerényi Miklós Gábort, hogy amennyiben tervez hivatalos közleményt megfogalmazni vagy további információt közreadni, arról tájékoztassa lapunkat is. A rendező jelezte: „természetesen számíthatnak rám”.
A Budapesti Operettszínházhoz is eljuttattuk kérdéseinket, ahonnan a színház sajtófőnöke az alábbi válaszokat juttatta el lapunkhoz: „Kerényi Miklós Gábornak 2018. április 13-án rendkívüli felmentéssel megszűnt a munkaviszonya, mivel a magatartásával megszegte a Munka Törvénykönyve 8. Paragrafus 1-4. bekezdését, azaz olyan magatartást tanúsított, amely alkalmas a munkáltató jó hírnevének, jogos gazdasági érdekeinek veszélyeztetésére."
A belső vizsgálat kapcsán megjegyzik: „A Budapesti Operettszínház március 1-jén hozta nyilvánosságra a belső vizsgálatának eredményét, mely alátámasztotta a korábbi művészeti vezetővel szemben történt addigi retorziókat. A színház tudomása szerint az eljárás időtartama alatt a vizsgálat tárgyával kapcsolatban jogi útra senki nem terelte az ügyet vagy terjesztett elő magánindítványt. A vizsgálóbizottság anonimitást biztosított mindazoknak, akik hozzájuk fordultak és igényelték azt, a jelentést pedig kizárólag a főigazgató ismerhette meg. Szintén névtelenséget biztosítottak azok az úgynevezett külső szakértők – pszichológusok és a jogi tanácsadó –, akiknek segítségét a belső közlemény alapján az Operettszínház társulatának tagjai igénybe vehették és vették.
A márciusi és a mostani ügy nyilvánosságra tartozó kommunikációjával, a teátrum a Kerényi-ügyet lezártnak tekinti” – válaszolta az Operettszínház sajtóosztálya.