A belváros egyik leghangulatosabb udvarában kelnek újra életre a musical- és operettdallamok a Budapesti Operettszínház művészeinek tolmácsolásában július 11. és 26. között összesen kilenc alkalommal.
Az esemény kapcsán június 30-án megtartott sajtótájékoztatón Kiss-B. Atilla főigazgató a koronavírusjárványra utalva elmondta, az elmúlt időszak komoly próbatétel volt az emberiség számára, ám az Operettszínház művészei kiállták a próbát és a karanténidőszakban is folytatták a művészi tartalmak létrehozását. A júliusi koncertsorozat kapcsán kiemelte, a Pesti Vármegyeháza udvara kiváló akusztikájú tér, ahol különösebb hangosításra sem lesz szükség.
Az előadások rendezője Bori Tamás, aki elmondta, öt musical- és négy operett koncerttel várja a közönséget esténként négy-négy művész. A fellépők: Janza Kata, Szabó P. Szilveszter, Vágó Zsuzsi, Kocsis Dénes, Sándor Péter, Homonnay Zsolt, Polyák Lilla, Nádasi Veronika, Lukács Anita, Dolhai Attila, Vadász Zsolt, Szendy Szilvi, Laki Péter, Bordás Barbara, Fischl Mónika, Dancs Annamari és Dénes Viktor.
A különleges, szabadtéri helyszínen első alkalommal csendülnek fel részletek olyan népszerű musicalekből, mint A Szépség és a Szörnyeteg, a Kabaré, az Elisabeth, a Jekyll&Hyde, a Macskák, a Mozart!, a My Fair Lady, a Rebecca, a Rudolf és a West Side Story. Az operett koncerteken a művészek részleteket adnak elő Ábrahám Pál, Huszka Jenő, Kálmán Imre, Lehár Ferenc, Szirmai Albert és ifj. Johann Strauss közkedvelt operettjeiből. Felcsendülnek többek között A csárdáskirálynő, A denevér, A mosoly országa, a Bál a Savoyban, az Erzsébet, a Giuditta, a Marica grófnő, a Mária főhadnagy, a Mágnás Miska, a Viktória és A víg özvegy dallamai is.
Az esteket fényfestés is színesíti.
A ma is működő Megyeházát három eltérő felfogású tervező, Hild János, Hofrichter József és ifjabb Zitterbarth Mátyás tervei alapján építették 1804 és 1841 között. Az épület különlegessége számos dombormű, nemesi címer, festmény és az öntött vas falikút. A szobrokat a főváros ostroma után pesti épületekből gyűjtötték össze és helyezték ide. Az épület falai között számos filmet forgattak már (A Noszty fiú este Tóth Marival, Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán, Hídember).
A biztonsági szempontokat szem előtt tartva a helyszín 300 néző részvételét teszi lehetővé.
A részletes program itt érhető el.