Szent Iván éjszakájához közeledve a Magyar Állami Operaház olyan inkubátorprogramot hirdetett meg a magyar művészeti felsőoktatási intézmények számára, amely a Dalszínház tematikus, Angol100 évadához is kapcsolódva dolgozza fel Benjamin Britten Szentivánéji álom című operáját és az annak alapjául szolgáló shakespeare-i vígjátékot.
A Szabó Máté művészeti vezetésével megvalósuló összművészeti pilotprojekt kiindulási pontja Britten darabjának az OPERA és a Zeneakadémia megbízásából készített, 2016-os nagy sikerű színrevitele volt.
Ennek egyes jeleneteibe állnak be a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ének szakos hallgatói, míg a Színház- és Filmművészeti Egyetem diákjai prózai jelenetekkel egészítik ki a történetet.
Az Eiffel Műhelyház tereit mintegy másfél órában bejáró, látványosnak ígérkező produkcióban a Budapesti Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola tűzzsonglőrökkel és levegőakrobatákkal, valamint Fejes Kitty koreográfus vetetésével cirkuszi és kortárs táncosokkal vesz részt, a Magyar Képzőművészeti Egyetem látványtervező és grafikus hallgatói pedig a jelmezek és az online marketinganyagok kialakításában működnek közre. A Magyar Állami Operaház Zenekarát és Gyermekkarát (karigazgató: Hajzer Nikolett) Cser Ádám dirigálja.
A kivételes produkció mindössze két alkalommal, június 14-én és 15-én 19.00 órától látható az Eiffel Műhelyházban, amely kedvező visszajelzések esetén évente ismétlődő jelleggel hívhat életre új közös projekteket a művészeti felsőoktatási intézmények együttműködésében.
Az előadások részletes szereposztása és további információ itt érhető el. >>>
Fejléckép: Részlet a 2016-os Szentivánéji álomból (fotó/forrás: Nagy Attila / Magyar Állami Operaház)