A szervezők célja a rendezvénnyel, hogy a Tisza-tó természeti adottságait összekapcsolja a minőségi kultúrával és az egészséges életmóddal.
A fesztivál pénteki nyitónapja Tiszafüredhez kötődik, ahol a városházán a magyar történelem különböző korszakainak ruhaviseleteit bemutató, Kovács Yvette Alida díszlet- és jelmeztervező munkáiból válogatott jelmezkiállítás nyílt.
Az érdeklődők emellett találkozhatnak a Szolnoki Szigligeti Színház művészeivel és betekintést nyerhetnek a teátrum munkájába, láthatják-hallhatják a MoltOpera társulatának műsorát. Az esti gálakoncerten Rost Andrea adja elő a fesztivál és a Tisza-tó közös himnuszát 30 siket és nagyothalló gyermek, valamint 24 táncos tolmácsolásában. A megnyitó után Snétberger Ferenc lép fel, majd az ExperiDance és a 100 Tagú Cigányzenekar közös előadását tekinthetik meg a nézők.
A második nap a kerékpározásé, de a túra minden pihenőpontján kulturális csemegék várják a résztvevőket.
A zárónap újdonsága a Boat d'Opera fantázianéven bemutatkozó program, amelyen a fesztivál csónaktúraként folytatódik Abádszalókról indulva, a linzi Bruckner Hausból érkező vonós kvartett előadásának kíséretében. A túrát a Tisza-tó természeti csodái mellett zenei és táncbemutatók színesítik. A leglátványosabb bemutatónak a 40 tagú szinkronúszó válogatott produkciója, míg a legexkluzívabb előadásnak a Szikora János rendezésében megvalósuló miniopera ígérkezik.
A kezdeményezés 2014-ben egy zárt körű túrával indult, 2015-ben Tour d'Opera elnevezéssel már a nagyközönség számára is meghirdetették a rendezvényt, melynek keretében 11 helyszínen 87 művész kalauzolta a kerékpártúrán indulókat az opera, a kamarazene és a táncművészet világába. A végső cél a Természet Operaháza épületének felépítése a Tisza-tónál. A létesítmény nemzetközi nyári operafesztiválnak adna helyet.